• 25 czerwca 2024

Ubiór na chrzest, komunię, uroczystości rodzinne - co najlepiej założyć? Porady dla kobiet

Chrzest, komunia i inne uroczystości rodzinne to ważne okazje, na których obowiązuje raczej formalny strój. Najlepiej ubrać się w taki sposób, aby całość stylizacji była elegancka, a jednocześnie wygodna i dopasowana do pory roku. Przedstawiamy najważniejsze zasady, dotyczące ubioru na takie okazje, oraz proponujemy kilka przykładowych stylizacji.

Zasady ubioru na ważne uroczystości rodzinne

Uroczystości rodzinne takie jak chrzest, komunia, a także rocznica ślubu, to bardzo ważne zdarzenia, na których obowiązują pewne zasady, dotyczące ubioru. Do najważniejszych reguł można zakwalifikować następujące:

  • kreacja powinna być formalna lub półformalna, elegancka, z klasą i wyczuciem,
  • w trakcie chrztu, komunii, czy rocznicy ślubu pierwsza część uroczystości odbywa się w kościele, dlatego też strój powinien być wyważony i spokojny, a sukienka nie powinna mieć dużego dekoltu lub być bardzo krótka,
  • wszystkie te uroczystości są dzienne, więc materiały, z których wykonane są kreacje, nie powinny być połyskliwe, a więc niezalecane są cekiny, brokat i inne elementy, które dobrze sprawdzają się na wieczór panieński lub wesele,
  • lepiej zrezygnować z mniej formalnych materiałów, takich jak len i bawełna,
  • buty nie muszą być na wysokim obcasie, ale powinny być eleganckie,
  • na ważne uroczystości rodzinne najlepiej sprawdzą się torebki kopertówki, listonoszki oraz eleganckie, skórzane torby na ramię.

Jak się ubrać na chrzciny? Najlepiej zdecydować się na sukienkę, kombinezon, damski garnitur lub eleganckie zestawienie bluzki ze spódnicą. Podobnie sprawa wygląda w przypadku komunii lub rocznicy ślubu. 

Przykładowe stylizacje dla pań 

Wybierając ubranie na ważną uroczystość rodzinną, warto zadbać o to, aby całość stylizacji była elegancka, dopasowana do okazji oraz do pory roku. Przedstawiamy trzy przykładowe stylizacje dla pań na różne okazje:

  1. Na uroczystość rodzinną, która najpierw odbywa się w kościele, a później w domu, najlepiej wybrać półformalny, elegancki i wygodny strój. Dobrym rozwiązaniem jest rozkloszowana sukienka w kolorze beżowym lub pudrowego różu, zestawiona ze stylowymi czółenkami lub cielistymi szpilkami, lekkim płaszczem i skórzaną torebką. Taka stylizacja jest odpowiednie na wiosnę lub lato. 
  2. Na uroczystość, która najpierw odbywa się w kościele, a później w restauracji, dobrze wybrać coś bardziej formalnego, na przykład granatową, ołówkową sukienkę, czarne lub czerwone szpilki, a także torebkę chanelkę. 
  3. W sytuacji, gdy jest znacznie chłodniej, można zdecydować się na inne zestawienie. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie eleganckich cygaretek, bluzki koszulowej, swetra i płaszcza. Na stopy można włożyć czarne botki na obcasie lub płaskie, a do ręki wziąć kopertówkę. 

Więcej ciekawych porad można znaleźć na stronie: https://answear.com/blog/figura-gruszki-poznaj-modowe-triki-na-wydobycie-jej-piekna/34447/.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować