• 13 lipca 2024

Skóra do obicia mebli

Materiały obiciowe występują w wielu rodzajach i mają różne przeznaczenie. Dobrze wybrane dodadzą wnętrzu świeżości, a meblom nowy start!

Materiały obiciowe na fotel

Materiały obiciowe na fotel to bardzo bogaty wybór tkanin, który obejmuje nie tylko różne wzory, lecz również faktury i typy materiałów. Wartymi wyróżnienia są bez wątpienia tkaniny w klasyczne wzory, znane od pokoleń, czy stylowe tkaniny w paski, które również są ponadczasowe. Poza nimi znajdziemy również tkaniny gobelinowe, czy w kwiaty – w ich przypadku wygląd dawnych czasów jakby utrwalił się w samym wzornictwie.

Jeśli chodzi o bardziej nowoczesne materiały obiciowe na fotel, to na pewno możemy wymienić drukowany welur czy  tkaniny i velvety multikolor. Bardzo ważnym materiałem obiciowym jest również skóra naturalna oraz skóra eko, które nadają się nie tylko do krzeseł.

Należy również dodać, że wiele materiałów obiciowych na fotele jest używanych tez do innych przedmiotów, np. poduszek czy zasłon. Dzięki temu możemy dopasować do wnętrza kilka elementów o tej samej fakturze, kolorystyce i wzornictwie.

Skóra do obicia mebli

Skóra do obicia mebli jest obecnie podzielona na dwa rodzaje: skórę naturalną i skórę eko.

Eko skóra, nazywana tkaniną obiciową tapicerską typu EKO, występuje w dziesiątkach odcieni i kolorów. Cena za 1 metr kwadratowy takiej tkaniny zwykle oscyluje w okolicy 25 złotych, co tak naprawdę jest główną różnicą między skórą EKO, a naturalną, której cena, za dokładnie taki sam odcinek materiału, wynosi ponad 500 zł. Wydawać by się mogło, że kwestia ceny jest główną różnicą między nimi, lecz prawda jest taka, że każda z opcji ma swoje wady i zalety. Najważniejszą zaletą skóry naturalnej jest jej wytrzymałość, która bije na głowę większość materiałów obiciowych. Jeśli zaś chodzi o Eko skórę do obicia mebli, to jest ona przyjazna środowisku naturalnemu, co jest jej największym atutem.

Nowe obicie, to nowe życie!

Nowe obicie materiałowe sprawi, że stary mebel wróci do czasów swojej świetności. Odnawianie mebli jest obecnie bardzo modne, i działa na korzyść nie tylko samych mebli, lecz i dla środowiska naturalnego.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...