• 28 maja 2024

Korzystne działanie olejku herbacianego

olejek herbaciany

Obecnie, firmy zajmujące się produkcją najróżniejszych kosmetyków oferują nam niezwykle szeroki wybór produktów tego typu. Wchodząc do pierwszej lepszej drogerii szybko można się przekonać, że ich ilość jest naprawdę duża. Coraz większa liczba konsumentów zaczyna jednak zwracać uwagę na ich skład. Chętniej korzystamy z naturalnych odpowiedników produktów do pielęgnacji naszego ciała. Jednym z nich jest z pewnością olejek herbaciany, który pomaga nam zadbać między innymi o skórę i włosy.

Pogromca trądziku

Trądzik to prawdziwa zmora ogromnej grupy młodych ludzi, ale także wielu dorosłych. Nieestetyczne wypryski i zaczerwienienia mogą być sporym problemem dla młodzieży. Nic dziwnego więc, że ciągle szukamy sposobów na złagodzenie tego typu zmian. Na półce każdej osoby zmagającej się z trądzikiem powinien w związku z tym pojawić się olejek herbaciany. Posiada on działanie antyseptyczne, dzięki czemu ogranicza namnażanie się bakterii i jest w stanie załagodzić stan zapalny. Jego pozytywne działanie potwierdzają nie tylko zadowoleni użytkownicy, ale również liczne badania naukowe. Jeśli więc walczysz ze zmianami trądzikowymi i masz ochotę wypróbować olejek herbaciany, sklep z tego typu naturalnymi produktami powinien się jak najszybciej pojawić w planie Twoich zakupów.

olejek herbacainy

Dodatek do codziennej pielęgnacji skóry

Olejek z drzewa herbacianego może być używany nie tylko w sytuacji, gdy nasza skóra zostanie już zaatakowana przez bakterie. Jeśli chcemy zapobiec ich namnażaniu się, powinniśmy zadbać o to, aby podczas codziennej pielęgnacji skóry zastosować produkt z dodatkiem właśnie olejku herbacianego. Do pół szklanki przegotowanej wody wystarczy dodać 10 kropel olejku, aby stworzyć doskonały tonik do twarzy, który ją odświeży i dobrze oczyści. A jeśli potrzebna jest nam bardziej intensywna kuracja, olejek z drzewa herbacianego możemy też dodać do stosowanych przez nas maseczek. Niezależnie od tego czy przygotowujemy je samodzielnie, czy też korzystamy z gotowych produktów. Dzięki temu, że takie preparaty pozostają na naszej skórze na dłużej, wszystkie zawarte w nich składniki działają znacznie lepiej.

Zbawienie dla włosów i skóry głowy

Za stosowanie olejku herbacianego wdzięczne nam będą również nasze nadmiernie przetłuszczające się włosy oraz skóra głowy, która często ulega przesuszeniu. Mnóstwo osób zmaga się także z łupieżem, który potrafi mocno uprzykrzyć nam codzienność. Jeśli chcemy poradzić sobie z takimi problemami w naturalny sposób, olejek herbaciany będzie naszym wielkim sprzymierzeńcem. Już kilka jego krople dodanych do stosowanego przez nas regularnie szamponu może dać fantastyczne efekty. Działanie olejku zapobiega powstawaniu łupieżu, ale też wspiera leczenie tego, który już się pojawił. Włosy natomiast stają znacznie lepiej nawilżone, a do tego nie przetłuszczają się tak szybko. Oczywiście na półkach sklepowych znajdziemy również kosmetyki do włosów, które mają już w swoim składzie ten naturalny dodatek. Możemy więc z nich skorzystać jeśli takie rozwiązanie okaże się dla nas wygodniejsze. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...