• 25 czerwca 2024

W sklepie i w domu – jak doładować telefon Play

Niektórzy lubią zarządzać swoimi wydatkami wygodnie, ze swojej kanapy lub fotela. Cenią sobie szybkość i łatwość, z jaką mogą rozwiązać kwestię rachunków, płatności czy doładowań, nie wychodząc z domu. Inni przeciwnie – wykorzystują każdą okazję, by „ruszyć w teren”. Lubią załatwiać sprawy osobiście, mając przy tym kontakt z drugim człowiekiem. Bez względu na to, do której grupy należysz, doładowanie Play możesz wykonać po swojemu – w sklepie albo w domu. Poniżej omawiamy kilka opcji do wyboru.

 

Doładowanie Play z domu #1: przelew

Doładowanie telefonu Play za pośrednictwem przelewu bankowego? To bardzo prosta sprawa! Zaczynasz od zalogowania się na doladowania.play.pl – podajesz numer telefonu, adres e-mail oraz kwotę doładowania (do 5 do 300 złotych). Później wybierasz bank, w którym masz konto. Do wyboru masz praktycznie wszystkie banki działające na terenie Polski. Kiedy wybierzesz swój, zostaniesz przeniesiony do strony jego serwisu transakcyjnego, przez który musisz dokończyć transakcję – kwota i dane odbiorcy będą uzupełnione automatycznie. Trzeba tylko potwierdzić przelew, by po kilku minutach móc cieszyć się zasilonym kontem.

Doładowanie Play z domu #2: karta płatnicza

Jeśli posiadasz kartę płatniczą Visa, Mastercard lub Maestro, możesz jej użyć do zasilenia konta Play. Bez znaczenia, czy jest to karta kredytowa, czy debetowa. Zaczynasz od zalogowania się na tej samej stronie, co w poprzednim punkcie: doladowania.play.pl. Nie wybierasz jednak banku, a opcję płatności kartą. Aby dokończyć transakcję, musisz podać 3 ostatnie cyfry znajdującego się na odwrocie numeru karty, oraz uzupełnić jej datę ważności. Resztę danych (nr telefonu, e-mail, kwotę doładowania) uzupełniasz tak jak poprzednio.

Doładowanie Play w sklepie #1: karta zdrapka

Doładowanie telefonu Play za pomocą karty zdrapki to stary i sprawdzony sposób. Zwykle znajdziesz je w sklepach wiszące na specjalnych stojakach. Mają nominały o wartości 5, 10, 25 i 50 złotych. Za kartę zdrapkę płacisz przy kasie, tam też musi zostać aktywowana. Możesz zapłacić za nią gotówką lub kartą płatniczą – o ile oczywiście dany sklep umożliwia płatność kartą w ogóle, co dziś jest coraz powszechniejszym standardem.

Doładowanie Play w sklepie #2: kod z paragonu

Chociaż doładowanie telefonu Play możesz kupić w większości sklepów, kiosków, stacji benzynowych itd., nie w każdym znajdziesz karty zdrapki. Dlaczego? Ponieważ część punktów zdecydowała się przejść na drukowanie paragonów z terminala. Taki paragon także posiada 14-cyfrowy kod i nie różni się praktycznie niczym od karty zdrapki, tylko fizycznym nośnikiem. Aby dostać taki paragon, trzeba przy kasie wyrazić chęć zakupu doładowania Play i podać kwotę, jaka nas interesuje.

Bez względu na to, czy doładowanie Play ma formę zdrapki, czy paragonu, aktywuje się je w ten sam sposób. 14-cyfrowy kod znajdujący się na paragonie lub pod warstwą farby do zdrapania należy wpisać na telefonie, poprzedzając go ciągiem *100*. Na sam koniec naciskamy # – i gotowe.

 

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...