• 13 lipca 2024

Tablica korkowa pomoże zorganizować dzień

tablica korkowa zadania

Prawdopodobnie każdy z nas ma całą masę zadań i obowiązków do wykonania jednego dnia. Trzeba zrobić zakupy, odebrać dziecko z przedszkola, pójść na wywiadówkę czy ważne biznesowe spotkanie. Czasami ciężko jest to wszystko zapamiętać, dlatego większość rzeczy zapisujemy w kalendarze lub telefonie. Można to także zrobić za pomocą tablicy korkowej, która dodatkowo może być miejscem na notatki, sentencje, zdjęcia czy wiadomości do dzieci bądź małżonka. Możemy je znaleźć nie tylko w domach, ale również w biurach, gdzie czasem stanowią tablicę podczas różnorodnych prezentacji. Główną zaletą tego typu sprzętów jest to, że z łatwością można zmieniać konfiguracje rozwieszonych elementów. Tablice korkowe używane są także w szkołach i przedszkolach, gdzie dzieci mogą przypinać soje rysunki bądź tabliczkę mnożenia, którą jest czasem trudno zapamiętać.

Z czego zrobiona jest tablica korkowa?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być pozornie prosta. Tablica korkowa jest oczywiście wykonana z korka. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, co to za surowiec? Korek to ognioodporny materiał, który jest pozyskiwany z kory dębu korkowego. Jest to drzewo występujące w południowo-zachodniej Europie i Afryce. Przemysł korkowy jest bardzo przyjazny dla środowiska. Drzewa korkowe żyją bardzo długo, bo około 200 lat, natomiast korek można z nich pozyskiwać co 10-12 lat. Drzewo musi mieć obwód co najmniej 60 cm. Natomiast „zbiory” odbywają się od maja do sierpnia, ponieważ wtedy surowiec najłatwiej odchodzi od drzewa, nie uszkadzając go przy tym. Jak widać jest to bardzo ekologiczny materiał, który nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

tablica korkowa

Zalety tablic korkowych

Tablice korkowe są bardzo dobrym sposobem na zaplanowanie dnia. Można je powiesić w każdym pomieszczeniu w domu. Dzięki temu każdy członek rodziny będzie mógł je zagospodarować według własnego uznania. Jeżeli czeka nas bardzo ciężki tydzień, to można podzielić tablicę na siedem części tak, aby odpowiadały poszczególnym dniom. W ten sposób cały plan działania będzie w jednym miejscu, a my o niczym nie zapomnimy.

Tablica korkowa może także mieć inne zastosowanie. Oprócz planu dnia, listy zakupów, czy telefonu do hydraulika można na niej umieścić kartki pocztowe, zdjęcia, sentencje, które warto codziennie czytać czy ciekawe grafiki. Jest to także dobry sposób na poprawę humoru. Przed wyjściem można na niej zawiesić karteczkę z napisem „miłego dnia”. Będzie to wspaniała wiadomość dla reszty domowników. Korek jest stosunkowo miękkim materiałem, dlatego nie ma problemu, żeby wbijać w niego pinezki bądź szpilki.

Gdzie kupić tablicę korkową?

Tablice korkowe można kupić w sklepie Lobos. Jest to firma, która specjalizuje się w dystrybucji sprzętów biurowych (drukarki laserowe, urządzenia wielofunkcyjne), meble biurowe (wysokiej klasy fotele biurowe) oraz tablice korkowe. Specjaliści z firmy Lobos wiedzą, jak ważna jest dobra organizacja zarówno w domu, jak i w pracy. Dlatego mają w swojej ofercie duży wybór tablic. Po pierwsze możemy wybrać wielkość naszej tablicy. Jest tutaj wiele modeli - od bardzo małych, które najlepiej sprawdzą się w domach, po wielkie, najczęściej kupowane do biur. W większości przypadków tablice korkowe są w drewnianych, cienkich ramkach. Firma Lobos oferuje również inne modele, które mają aluminiową oprawę.

Niezależnie od tego, czy chcemy kupić tablice korkową do domu, czy do biura, warto skorzystać z oferty sklep.lobos.pl, który kładzie nacisk na jakość sprzedawanych produktów.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Czy warto kupować narzędzia?

Istnieje wiele różnych narzędzi, które można kupić. Jednak te narzędzia mogą kosztować dużo pieniędzy...