• 30 września 2023

Jak prawidłowo stosować antyperspirant?

jak prawidłowo stosować antyperspirant

Antyperspirant dla mężczyzn z reguły zawiera bardzo wiele składników, których zadaniem jest ograniczenie wydzielania potu i maskowanie nieprzyjemnego zapachu. Czasami jednak nie działa tak, jak powinien. Przyczyną może być to, że po prostu niewłaściwie go używasz. Dowiedz się, jak prawidłowo stosować antyperspirant.

Idealny moment do zastosowania antyperspirantu

Bardzo wielu użytkowników popełnia ten błąd – sięga po antyperspirant dla mężczyzn chwilkę przed wyjściem z domu. Wydaje ci się, że w ten sposób dłużej będziesz czuł się świeżo i komfortowo? No cóż, to błąd. I to naprawdę spory.

Antyperspirant dla mężczyzn lepiej nałożyć sporo przed wyjściem z domu. Jeśli szykujesz się powoli i bez pośpiechu, możesz zrobić to po przebudzeniu. Powolne chodzenie po domu, picie kawy i jedzenie śniadania nie sprawi, że się spocisz. Dzięki temu składniki aktywne będą miały czas, by zacząć działać. Jeśli szykujesz się w pośpiechu i zawsze jesteś w biegu, może się okazać, że najlepszą porą na zastosowanie antyperspirantu jest wieczór, jeszcze przed snem. Możesz powtórzyć aplikację rano, ale dobrej jakości antyperspirant dla mężczyzn działa nawet 48 godzin.

Antyperspirant dla mężczyzn tuż po kąpieli?

To wydaje się zupełnie oczywiste – wychodzisz spod prysznica i od razu sięgasz po antyperspirant. To błąd! Musisz zaaplikować go na suchą skórę, naprawdę dobrze osuszoną. Szybkie przetarcie ręcznikiem nic nie pomoże.

Wilgotna skóra dużo gorzej przyjmuje składniki aktywne, które wpływają na działanie gruczołów potowych i zaburzają ich pracę. Dlatego specyfik stosuje się co najmniej kilkanaście minut po prysznicu, żeby skóra była naprawdę sucha. Kosmetyk stosuje się wyłącznie na oczyszczoną wcześniej skórę.

Idealna dawka

Kolejnym problemem jest ustalenie idealnej dawki antyperspirantu. Zastosowanie za małej będzie skutkowało niedostateczną ochroną, zbyt dużej – może spowodować plamy na ubraniach. Ile będzie wystarczająco?

Antyperspirant dla mężczyzn może mieć dwie formy – żelu albo płynu w buteleczce roll-on lub gęstego kremu w sztyfcie. W obu przypadkach wystarczy, że przejedziesz pod pachą dwa razy w górę i dwa razy w dół. To dostatecznie dużo, by dobrze zabezpieczyć się przed poceniem na cały dzień.

Antyperspirant dla mężczyzn idealnie dobrany do potrzeb

Kolejnym ważnym aspektem jest dobranie rodzaju antyperspirantu do swoich potrzeb. Obecnie na rynku jest mnóstwo różnych wieloskładnikowych środków. Warto bardzo dokładnie przeczytać ich opisy i wybrać coś idealnego do swojej skóry oraz trybu życia.

Możesz skusić się na antyperspirant radzący sobie w ekstremalnych sytuacjach, na przykład kiedy uprawiasz sport. Są także takie, które niwelują pocenie się związane ze stresem i trudnymi przeżyciami. Jeśli twoja skóra jest skłonna do podrażnień, znajdź taki ze składnikami kojącymi. Czasami to skład jest problemem, nie sposób stosowania.

 

Materiał zewnętrzny

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować