• 24 września 2023

Zabawki interaktywne - najlepszy prezent na pierwsze urodziny

Nowoczesne zabawki edukacyjne na roczek to odpowiedź na potrzeby zarówno samego dziecka, jak i zatroskanego jego prawidłowym rozwojem rodzica. To najczęściej naprawdę ładnie prezentujące się pluszaki, które mogą towarzyszyć dziecku przez długie godziny zabawy i w przeciwieństwie do większości plastikowych gadżetów, nie znudzą się mu już po kilku minutach. Co istotne, maluch uczy się dzięki nim wielu praktycznych umiejętności, które będą przydatne w dalszym życiu. Jeśli potrzebny ci prezent na pierwsze urodziny, podpowiadamy, na co zwracać uwagę w czasie wyboru.

Zabawki interaktywne dla dzieci nie są już rynkową nowością - w ich prostej formie korzystamy z nich od lat. Można jednak zauważyć zarówno wzrost zainteresowania nimi ze strony rodziców, jak i coraz większy wybór modeli oferowanych przez producentów. Współczesne modele są piękne, interesujące dla dziecka i przygotowane w sposób umożliwiający w pełni bezpieczną zabawę, także bez udziału osoby dorosłej. Wszystko to sprawia, że stanowią niemal doskonały prezent zabawki na roczek. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze zabawki interaktywne dla dziecka.

zabawki edukacyjne na roczek

Jak wybrać najlepsze zabawki edukacyjne na roczek?

Pierwsze urodziny to poważna sprawa. Dziecko właśnie zaczyna samodzielnie eksplorować świat, powoli próbując swoich sił w wyzwaniach, w których nie chce już bezpośredniej pomocy rodzica. Dlatego prezent na roczek należy wybierać rozważnie. Pomijając już gust i naturalne zainteresowania maluszka, pamiętaj, że podarunek musi być dla niego bezpieczny. Właśnie dlatego warto sięgnąć po zabawki interaktywne, których projekty nie przewidują żadnych małych elementów stwarzających ryzyko oderwania czy odgryzienia przez dziecko. Zwracaj uwagę na materiały - gadżety dla widzącego w drugi rok życia człowieka muszą mieć certyfikat CE.

Gdy wybierasz zabawki edukacyjne na roczek, weź pod uwagę, że to dość specyficzny okres w życiu malucha, gdy jego potrzeby i możliwości bardzo szybko się zmieniają. Dziecko intensywnie się rozwija i dotyczy to zarówno jego możliwości fizycznych, jak i psychicznych. Dobrze zaprojektowane zabawki interaktywne powinny oferować kilka poziomów trudności. W ten sposób postawią przed maluchem coraz bardziej skomplikowane wyzwania, a co za tym idzie - nie tylko nauczą go nowych umiejętności, ale także będą interesowały go dłużej niż kilka pierwszych godzin. Zawsze dokładnie przejrzyj funkcje kupowanego gadżetu.

Zabawki interaktywne dla dzieci

Wiek i możliwości dziecka mają ogromne znaczenie, gdy chcesz wybrać zabawki interaktywne, które podarujesz w ramach prezentu na roczek. Zaprojektowana z myślą o niemowlakach będzie dla niego za nudna, a gadżet dla starszaków może okazać się po prostu za trudny. W obu sytuacjach podarunek będzie nietrafiony i nie zajmie uwagi dziecka.

Bardzo istotna jest także głośność kupowanej zabawki. Oczywiście, większość maluszków lubi grające zabawki - przy zbyt wysokich częstotliwościach stają się one męczące dla całych rodzin. Dlatego wybierając zabawki edukacyjne na roczek, weź pod uwagę modele, w których producent postawił na możliwość regulacji poziomu głośności lub po prostu nie są przesadnie głośne.

Nie możesz zapomnieć, że istotne są także kolory. Na tym etapie gust dziecka dopiero się kształtuje i o nim tak naprawdę trudno mówić. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że jego rozwijający się mózg nie powinien być narażony na przesadnie krzykliwe barwy. Jednocześnie musisz wiedzieć, że te stonowane będą dla niego nudne. Wybierając zabawki interaktywne, sięgaj więc po modele utrzymane w podstawowych kolorach: czerwonym, żółtym czy niebieskim. Takie rozwiązanie jednocześnie przyciągnie uwagę dziecka i nie będzie dla niego straszne.

Zabawki interaktywne dla dzieci

Zabawki interaktywne Wonder Buddies

Jeśli szukasz rozwiązań, które oferują zróżnicowane funkcje i wspierają rozwój maluszka wielotorowo, sięgnij po zabawki interaktywne Wonder Buddies oferowane przez firmę Tiny Love. To kolorowe zwierzaki, a w zestawie z nimi otrzymasz także 7 kart tematycznych z propozycjami zabaw. Ich staranny projekt sprawia, że stymulują w zdrowy sposób wszystkie zmysły maluszka, wspierają jego rozwój emocjonalny i podnoszą jakość umiejętności komunikacyjnych.

zabawki na roczek

Zabawki interaktywne Wonder Buddies sprawdzają się doskonale w okresie pomiędzy 1. a 3. rokiem życia. Właśnie wtedy w dziecku budzi się naturalna ciekawość, którą warto wspierać. To ona pozwala na intensywne przyswajanie wiedzy o otaczającym go świecie.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Chemia dla małych dzieci

Dzieci, które interesują się naukami ścisłymi, mogą czerpać radość z nauki chemii podczas różnych...