• 25 kwietnia 2024

Karuzela do łóżeczka - jak wybrać najlepszą?

Karuzela do łóżeczka to jedna z tego rodzaju zabawek, które warto wykorzystywać od pierwszych dni życia dziecka. Wpływa bowiem korzystnie na rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej, służąc jednocześnie do uspokajania maluszka. Warto jednak zauważyć, że poszczególne modele dostępne obecnie na rynku bardzo się między sobą różnią - zarówno wyglądem, jak i dostępnymi funkcjonalnościami. Jak wybrać karuzelę do łóżeczka? Przedstawiamy parametry, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

Wybór najlepszej zabawki dla niemowlaków stanowi ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które same jeszcze nie posiadają własnych dzieci. Należy pamiętać, że choć noworodek czy kilkutygodniowe niemowlę nie potrafi jeszcze samodzielnie się bawić, stale i bardzo intensywnie się rozwija, w czym powinno być odpowiednio wspierane przez dorosłych. Dlatego właśnie karuzela do łóżeczka jest bardzo dobrym rozwiązaniem w pierwszym okresie życia. Odpowiednio dobrana (np. w kontrastowych, czarno-białych kolorach) stymuluje wzrok niemowlaka, ale także zachęca do pierwszych ruchów świadomych - sprawia, że dziecko zaczyna wyciągać w jej kierunku ręce. Nowoczesne karuzele do łóżeczka ćwiczą więc jego sprawność ruchową, natomiast wydawane przez nie kojące dźwięki nie tylko umilają mu czas zasypiania, ale także stymulują słuch.

karuzela do łóżeczka Tiny Love

Karuzela nad łóżeczko - jaką wybrać?

Karuzela do łóżeczka przede wszystkim musi odpowiadać waszym potrzebom i gustom. Zatem jej ostateczny wybór zdecydowanie należy do rodziców czy osób obdarowujących. Z doświadczenia jednak wiemy, że nadmiar zróżnicowanych modeli dostępnych w sklepach nie ułatwia decyzji, dlatego w naszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje, które mogą wam pomóc.

Pierwszym i absolutnie najważniejszym kryterium wyboru musi być bezpieczeństwo. Dziecko nie może samodzielnie odczepić jej od łóżeczka czy wózka (w przypadku modeli bardziej mobilnych, jak np. karuzela do łóżeczka Tiny Love z serii Magiczna Kraina). To bardzo istotne, by zwrócić uwagę na wysokość, na której będzie montowana i wybrać model, który będzie stabilny.

karuzele do łóżeczka

Wcześniej wspomniany wygląd ma ogromne znaczenie. Wszyscy chcemy, by pokoik dziecka prezentował się pięknie i trafiał w nasz gust. Pamiętaj jednak, że karuzela do łóżeczka ma przede wszystkim służyć twojemu dziecku i wspierać jego rozwój. Dlatego najlepszym wyborem może okazać się model utrzymany w kontrastujących, czarno-białych kolorach, które pozwolą dziecku skupić się na wybranym elemencie. We wczesnym etapie życia wzrok noworodka nie pozwala mu jeszcze widzieć świata w pełni wyraźnie.

Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, dokładnie przeanalizuj funkcjonalności, które oferuje karuzela do łóżeczka. Zwróć uwagę na melodie, które wygrywa dołączona do stelaża pozytywka - niezaprzeczalnie najlepszą opcją jest muzyka klasyczna, która kołysze do snu. Warto także upewnić się, że dany model oferuje możliwość regulacji głośności. Dla niektórych rodziców ważna może być wbudowana lampka nocna, która ułatwia zasypianie. Nowoczesne karuzele do łóżeczka posiadają także czujnik płaczu, który uruchamia kojące melodie, gdy niemowlę będzie niespokojne.

karuzela do łóżeczka

Nowoczesne karuzele do łóżeczka mogą być stosowane dłużej, bo niejako “rosną razem z dzieckiem”. Choć same przywieszki nie będą już interesowały kilkulatka, to z biegiem czasu mogą być wykorzystywane jako pozytywki. Zauważ, że wygrywane przez nie melodie będą dobrze dziecku znane, co może mieć pozytywny wpływ na jego samopoczucie i wspierać go w czasie zasypiania.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować