• 25 czerwca 2024

Fotel fryzjerski - jak wybrać najlepszy do swojego salonu? 

Kiedy otwierasz salon fryzjerski, stajesz przed niemałym zadaniem. Tu wszystko bowiem musi do siebie pasować, spełniać oczekiwania klientów i być praktyczne dla pracowników. Centrum wszystkiego stanowią natomiast fotele fryzjerskie. Gdy są estetyczne, wygodne i funkcjonalne, zwiększają komfort pracy osób, które zatrudniasz, ale przede wszystkim sprawiają, że klienci po wizycie są zrelaksowani i wypoczęci. A wizyta u fryzjera to przecież chwila na oderwanie się od rzeczywistości. 

Fotele fryzjerskie - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Fotele fryzjerskie muszą mieć regulację wysokości. To absolutne minimum dla klienta, którego nogi powinny swobodnie opierać się o podłoże, by nie męczyły się w czasie zabiegu. To równie ważne dla pracownika. Regulacja wysokości fotela znacząco poprawi komfort pracy, ale i jakość tego, co spod rąk fachowca wyjdzie. Gdy nie pojawia się uporczywy ból pleców, znacznie łatwiej i przyjemniej jest pracować. 

Fotele fryzjerskie dostępne obecnie na rynku mogą być regulowane na różne sposoby. Wciąż jeszcze można wybrać modele regulowane ręcznie. Znacznie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem o korzystniejszym stosunku jakości i wygody do ceny są fotele fryzjerskie z pompą hydrauliczną. Umożliwiają one naprawdę płynną zmianę wysokości siedziska - tak, by dopasować ją do potrzeb pracownika i klienta. 

Fotele fryzjerskie różni między sobą podstawa fotela. Choć nie przychodzi to do głowy od razu, ten aspekt bardzo dobrze jest wziąć pod uwagę. Wybór uzależniony jest przede wszystkim od powierzchni salonu.

Ciężka płaska podstawa jest o tyle dobra, że fotele fryzjerskie stają się dzięki niej w pełni stabilne. Najczęściej ma ona kształt kwadratu, ale zdarzają się również te wycięte w okrąg. Ich dodatkową zaletą jest łatwość w utrzymaniu w czystości - z płaskiej podstawy bowiem bez trudu usuniesz wszelkie zabrudzenia i włosy. Pamiętaj jednak, że w większych salonach potrzebne są mobilne fotele fryzjerskie. Te modele natomiast są często bardzo ciężkie i trudne do przesunięcia.

Fotel fryzjerski na kółkach

Możesz wybrać również fotele fryzjerskie na kółkach. Wśród wszystkich tego rodzaju modeli niezaprzeczalnie góruje ten osadzony na pięcioramiennej podstawie. Najlepsze fotele fryzjerskie wykonane są ze stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia i łatwa do utrzymania w czystości.

Aby zapewnić swoim klientom prawdziwą wygodę, zwróć również uwagę na siedzisko, oparcie i podłokietniki. Każdy, kto przychodzi do fryzjera, chce po prostu zaznać relaksu. Konieczne jest więc zadbanie o jego wygodę. Wybierz fotele fryzjerskie z szerokim siedziskiem posiadającym miękkie wypełnienie.

Zwróć również uwagę na oparcia - powinny być dobrze wyprofilowane, by odciążać kręgosłup. Nie mniej istotne są podłokietniki. Profesjonalny fotel fryzjerski musi mieć je na właściwej wysokości, by klient mógł przybrać właściwą postawę do cięcia.

Pamiętaj, że liczy się również dobrej jakości tapicerka. Oczywiście, musi być estetyczna, ale nade wszystko liczy się jej łatwość utrzymania w czystości. Pamiętaj bowiem, że w salonie kosmetycznym musi zostać zachowana szczególna higiena. 

Profesjonalne fotele fryzjerskie - co to właściwie znaczy?

Jeśli chcesz wybrać dobre fotele fryzjerskie do salonu, musisz być uważny przy ich wyborze. Wyposażenie wnętrza, w którym pracujesz, będzie twoją wizytówką i musi być zachowane na najwyższym poziomie. Co więcej, ma ono usprawniać twoją codzienną pracę i jednocześnie dać komfort i zadowolenie twoim klientom. Kluczem do wygody jest dopasowujące się siedzisko i oparcie. Klienci docenią także nowoczesny design, który wyróżni twój salon na tle innych.

Na szczęście obecnie dostępne są na rynku naprawdę innowacyjne meble do salonu fryzjerskiego. Łączą w sobie estetyczne wykończenia i funkcjonalność, której szukasz. Wybierając rozwiązanie dla siebie szukaj sprawdzonych producentów. Pamiętaj, że cena nie musi dyktować jakości - często jest potwierdzeniem popularności. Zwracaj uwagę przede wszystkim na jakość wykonania i możliwości, które dają ci wybrane fotele fryzjerskie.

Artykuł sponsorowany

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...