• 13 lipca 2024

Jak znaleźć dobrą ładowarkę sieciową?

Ładowanie telefonu to czynność, której nie da się uniknąć, większość nas wykonuje ją przy tym przynajmniej raz dziennie. Jeśli kupujemy nowy telefon, jednym z elementów zestawu jest zazwyczaj oryginalna ładowarka sieciowa. Niestety, tak samo jak wszystkie inne rozwiązania, także ona może ulec w pewnym momencie uszkodzeniu. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni zaopatrzyć się w nowe rozwiązanie – czy to oryginalne, czy to w tak zwany zamiennik. Nawet, jeśli firmowa ładowarka działa bez zarzutu, warto zresztą zaopatrzyć się w dodatkowe rozwiązanie po to choćby, aby zabrać je ze sobą do pracy albo w podróż.

Jak wybierać ładowarki sieciowe?

Wybierając ładowarki sieciowe należy zwrócić uwagę na przynajmniej kilka kwestii, wśród których najważniejszą wydaje się wejście na samą ładowarkę. Mamy tu do czynienia z dość istotnymi różnicami, dobrze jest więc pamiętać, że dziś mamy do dyspozycji nie tylko standardowe wejście microUSB, ale również microUSB typ-C i tak zwany Lighting. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, powinniśmy zapoznać się z parametrami oryginalnej ładowarki, która została dołączona do zestawu wraz z telefonem. To właśnie jej parametry są najlepszymi, jeśli zależy nam na naładowaniu urządzenia sprawnie i bezpiecznie. Ma to szczególnie duże znaczenie w odniesieniu do natężenia prądu oraz napięcia ładowania. Jeśli mamy do czynienia ze standardową ładowarką, natężenie prądu z pewnością będzie się wahało między 0,5A oraz 1,5A. Obecnie w sprzedaży zaczynają się jednak pojawiać również te rozwiązania, w przypadku których mamy do czynienia z natężeniem 2A i wyższym. Im wyższa jest wartość natężenia, tym szybciej mamy szansę na naładowanie telefonu. Oczywiście, zasada ta sprawdza się przede wszystkim wówczas, gdy sam telefon również ma taką możliwość.

W naszych domach coraz rzadziej gości jedno tylko urządzenie mobilne. Producenci ładowarek zdają sobie z tego sprawę, zaskoczeniem nie powinno być więc to, że coraz częściej mamy do czynienia z ładowarkami, które mają wejście nawet na 5 gniazd. Innym ciekawym rozwiązaniem, które pojawia się w sprzedaży, jest odpisany kabel USB. Jeśli się w niego zaopatrzymy, jedna ładowarka będzie w stanie naładować praktycznie każde urządzenie, jeśli tylko będziemy posiadali do niego odpowiedni kabel. Nowoczesne rozwiązania coraz częściej są też wyposażone w wyświetlacz. Jest on znacznie bardziej funkcjonalny niż początkowo mogłoby się nam to wydawać. Przekazuje informacje na temat czasu, jaki pozostał do zakończenia ładowania.

Szybkie ładowanie

Jeśli nasz telefon komórkowy jest relatywnie nowy, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będzie on wyposażony w technologię pozwalającą na jego szybkie ładowanie. Jeśli więc wiemy, że wspiera taką technologię, przed zakupem ładowarki dobrze jest upewnić się, że pozwala ona na jej wykorzystanie. Klasyczne ładowarki przeważnie nie dostarczają odpowiedniej ilości prądu, a to sprawia, że proces ładowania ulega wydłużeniu. Na rynku pojawiają się jednak modele oznaczane przez samych producentów jako te, które ładują się szybko. Przeważnie taka opcja jest określana jako Quick Charge.

Szukasz solidnej i niedrogiej ładowarki sieciowej ? Sprawdź ofertę na hamamobile.pl >>

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Czy warto kupować narzędzia?

Istnieje wiele różnych narzędzi, które można kupić. Jednak te narzędzia mogą kosztować dużo pieniędzy...