• 25 czerwca 2024

Kilka małych faktów na temat Adele

Nagrodzona wokalistka i autorka tekstów piosenek dominuje na listach przebojów od czasu swojego debiutu w 2008 roku. Urodzona w Londynie muzyczka jest od tamtej pory muzyczną podstawówką, zdobywając 86 nagród i wyprzedzając swój konkurs Billboard Top 100 kilka razy.

Oto kilka faktów, których możesz nie znać o muzycznym tytanie!

Czuć błękit
Pełne nazwisko Adele to Adele Laurie Blue Adkins.

Zły Tata
Ojciec Adele odszedł od niej i jej mamy, gdy Adele miała zaledwie 2 lata.

Early Bird Gets The Grammy
Adele zaczęła śpiewać, gdy miała zaledwie 4 lata. 10.000 godzin i wiele, wiele więcej dolarów.

Nie czytaj w nim
Adele powiedziała, że przestała czytać książki, gdy miała 6 lat, by skupić się na śpiewaniu, zaledwie 2 lata po tym, jak zaczęła śpiewać. Ostatnią książką, którą pamięta, była Matylda Roalda Dahla, powieść o 4-letniej dziewczynce, która pochodzi z rozbitego domu, ale ma szczególny dar. Brzmi znajomo...

Girl Power
Adele twierdzi, że wśród jej ulubionych artystów dorastających były Spice Girls i Ella Fitzgerald. Spice Girls pochodziły z rodzinnego miasta Adele w Londynie. Ella była określana jako Pierwsza Dama Piosenki. Sposób na wybranie dobrych wzorców, Adele.

Dojrzały do perfekcji
Wszystkie albumy Adele zostały nazwane po wieku, w którym je napisała. 19, 21 i 25 to jej trzy albumy studyjne. Coś nam mówi, że 30 to będzie niesamowity album z dużą ilością autorefleksji, poszukaj go w 2018.

Dwadzieścia sześć krajów
To liczba krajów, w których 21 (jej drugi album) znalazło się na pierwszym miejscu. To więcej krajów, niż większość ludzi kiedykolwiek odwiedzi w swoim życiu. Wiele z tych krajów nie zna nawet angielskiego jako pierwszego języka. Miłość, a co ważniejsze jej utrata, jest naprawdę uniwersalnym językiem.

 Sweetest Devotion
Adele powiedziała, że wypijała 10 filiżanek herbaty dziennie z dwoma cukrami. Wycięła herbatę z diety i przypisuje jej spadek wagi do zmniejszonego spożycia cukru.

Shoot For The Stars
Pierwszy smak sukcesu Adele pochodzi z MySpace, ale to właśnie jej przyjaciółka wrzuciła swój śpiew na niegdyś popularną platformę mediów społecznościowych. Historia sukcesu MySpace to prawdopodobnie jedyna rzecz, którą Adele i Duńczyk Cook mają ze sobą wspólnego.

Tygodnie na górze
Drugi album Adele 21 spędził 23 tygodnie na szczycie listy przebojów Wielkiej Brytanii, kiedy jeszcze istniała Wielka Brytania. Po 23 tygodniach, 21 zgrabnie opuściła (Br).

Live From New York (By Way Of London)
Adele akredytowała swój występ na Saturday Night Live w 2008 roku jako główny czynnik decydujący o rozpoczęciu jej kariery. Odcinek obejrzało 17 milionów widzów, którzy w rzeczywistości dostosowali się do oglądania ówczesnej potencjalnej kandydatki na prezydenta, Sarah Palin. Sarah mogła zobaczyć Rosję ze swojego domu, ale nie widziała, że Adele będzie tak wielką gwiazdą jak teraz.

Nie na żywo z Nowego Jorku (lub jakiegokolwiek innego amerykańskiego miasta)
Adele odwołała swoją amerykańską trasę koncertową w 2008 roku, by spędzić czas z byłym chłopakiem, czego później pożałowała. Fani nie mieli nic przeciwko temu, bo jesteśmy pewni, że robiła właśnie badania do swojego następnego albumu.

Beth Grant ma obszerne CV filmowe.
Pomiędzy "No Country for Old Men", "Little Miss Sunshine" i "Donnie Darko", jak fanka może wybrać swój ulubiony film Beth Grant? Choć nie ma to znaczenia dla jej obszernego życiorysu filmowego, to warto o tym wspomnieć. Tak, to jest Beverly Janoszewski z "The Mindy Project" Hulu.

Zobacz także: Adele sprzedała swój dom w Wielkiej Brytanii. Sporo straciła na transakcji...

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...