• 28 maja 2024

Leczenie alkoholizmu w Centrum Terapii Koninki

alkoholizm

Alkoholizm to poważna choroba, która dotyka nie tylko osobę zmagającą się z tym problemem, ale także całą rodzinę. Uzależnienie od alkoholu może się rozwijać kilka lat. W początkowej fazie może być trudno stwierdzić, że jest to już stan chorobowy. Ludzie, którzy nadużywają alkoholu, potrafią się dobrze maskować. Dodatkowo sami nie umieją się przed sobą przyznać, że być może wkraczają na grząski grunt, który może doprowadzić do bardzo ciężkiego stanu. W związku z tym, że ludzi, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy jest coraz więcej, powstaje dużo ośrodków specjalizujących się w leczeniu uzależnień od alkoholu. Jednym z takich miejsc jest Centrum Terapii Koninki.

Leczenie alkoholizmu w Centrum Terapii Koninki

Decyzja o leczeniu alkoholizmu jest bardzo trudna. Dlatego, jeżeli chcemy zmienić swoje życie, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Fachową pomoc znajdziemy właśnie w ośrodku w Koninkach. Każda terapia jest dobierana do indywidualnych potrzeb uzależnionych, dlatego przed jej rozpoczęciem pacjenci są dokładnie badani. Przeprowadzany jest także specjalny wywiad, który ma ułatwić podjęcie decyzji o rodzaju leczenia, które ma przynieść najlepsze efekty.

Ośrodek zapewnia całodobową opiekę lekarza psychiatry oraz wykwalifikowanego personelu. Podstawową metodą leczenia są indywidualne i grupowe zajęcia psychoterapii, które prowadzone są w kilku blokach: diagnostyczno-edukacyjnym, akceptacji uzależnienia oraz nauki życia na trzeźwo. Pacjenci mogą także skorzystać z dodatkowych zajęć takich jak: joga, techniki relaksacji, technika emocjonalnej wolności oraz muzykoterapia. Zastosowanie takich zajęć ma pokazać uzależnionym, że potrafią skupić się na czymś innym niż tylko picie alkoholu. Pomaga to odzyskać świadomość tego, że można samodzielnie kierować swoim życiem. Dzięki temu pacjenci powoli odzyskują wiarę w siebie.

Dla osób zmagających się z chorobą alkoholową bardzo ważne jest budowanie motywacji, która pomoże wytrwać w abstynencji.

leczenie alkoholizmu

Ośrodek odwykowy

Aby zapewnić pacjentom pełną dyskrecję i spokój, właściciele ośrodka zadbali o przyjazne otoczenie. Piękne okoliczności przyrody i odizolowanie od bodźców zewnętrznych może pozytywnie wpłynąć na osoby, które podjęły ważną decyzję o walce z chorobą. W ośrodku prowadzone są także terapie dla całych rodzin, które zostały dotknięte problemem alkoholowym.

Program terapii odwykowej trwa z reguły kilka tygodni. Przebywanie w ośrodku gwarantuje stałą opiekę lekarza, która jest bardzo ważna, gdy pojawia się zespół abstynencyjny. Jest to stan, który pojawia się u chorych ludzi po odstawieniu substancji uzależniającej. Mogą wtedy następować fazy lęku, niepokoju, bezsenność, drżenie całego ciała, nudności, biegunka, zaburzenia akcji serca, wahania ciśnienia krwi oraz zaburzenia neurologiczne. Z takim biochemicznym głodem pomogą uporać się specjaliści, którzy na miejscu dbają o zdrowie pacjentów.

Alkoholizm to choroba, którą można uleczyć, jednak to osoba uzależniona musi podjąć decyzję o zmianie swojego życia.

Więcej na: http://terapie.net.pl/ (Prywatne Centrum Terapii Uzależnień - Poręba Wielka 480, 34-735 Niedźwiedź, woj. Małopolskie tel.: +48 18 331 72 50)

 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...