• 13 lipca 2024

Jak wybrać głośnik bezprzewodowy?

Trudno nie zgodzić się z tym, że czasy, w których żyjemy można opisać jako dobę smartfonów oraz tabletów. Bezprzewodowa transmisja danych jest przy tym nie tylko coraz szybsza, ale również coraz łatwiejsza. Wszystko to sprawia, że rośnie popularność głośników bezprzewodowych, a więc urządzeń charakteryzujących się tym, że możemy nie tylko nosić je po domu, ale także zabrać je ze sobą na wakacje. Jak wybrać głośnik bezprzewodowy?

Bogactwo wyboru

Gdy odwiedzimy dziś specjalistyczny sklep z pewnością z łatwością dostrzeżemy, że znajdziemy w nim setki głośników. Bogaty wybór cieszy, choć potrafi też konsternować. Mówiąc o głośnikach przenośnych powinniśmy mieć na uwadze to, że oferują one dziś przesyłanie dźwięku na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest Bluetooth i nie można nie zauważyć tego, że jest to najpopularniejsze z połączeń. Nie wymaga od nas używania jakichkolwiek kabli, co sprawia, że jest powszechnie uważane za uniwersalne. Wystarczy więc, że uruchomimy odpowiednią funkcję w telefonie i uruchomimy głośnik, a oba urządzenia połączą się. Plusem omawianego tu rozwiązania jest możliwość korzystania swobodnie z telefonu nawet wtedy, gdy w tle uruchomiona jest muzyka. Oczywiście, nie jest to jedyne dostępne nam rozwiązanie. Drugim ze sposobów na bezprzewodową komunikację jest korzystanie z sieci wi-fi, tu jednak należy pamiętać, że sprawdza się on jedynie wtedy, gdy znajdziemy się w pobliżu łącza internetowego. Posiadacze sprzętu firmy Apple mają do czynienia także z jeszcze jedną opcją – połączeniem bezprzewodowym AirPlay.

Szukasz solidnego głośnika bezprzewodowego? Zobacz więcej na https://hamamobile.pl >>

Jakość przede wszystkim

Sposób łączenia się z głośnikiem nie jest jedynym kryterium mającym wpływ na dokonywany przez nas wybór. Nie bez znaczenia wydaje się również to, z jakiej jakości urządzenia chcemy korzystać. Oczywiście, musimy liczyć się z tym, że głośniki bezprzewodowe będą dość ograniczone z uwagi na swoją moc. Ta przeważnie nie przekracza 20 W. Im większa jest moc urządzenia, tym większa jest też automatycznie jego głośność, już jednak moc na poziomie 10 W jest uważana za wystarczającą, aby słuchać muzyki w komfortowych warunkach nie tylko w pomieszczeniu, ale i poza nim. Nie tylko jakość dźwięku poruszana jest jednak wtedy, gdy mówimy o jakości urządzenia i o jej znaczeniu. Także jakość obudowy wpływa na poziom naszej satysfakcji z dokonanego zakupu. Głośnik przenośny najczęściej jest używany w terenie, dobrze więc, jeśli będzie odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na szkodliwy wpływ wody.

Czas pracy

Jeśli stawiamy na głośnik bezprzewodowy, pamiętajmy także o tym, że nie jest to rozwiązanie działające przez cały czas. Jeszcze przed zakupem dobrze jest więc dowiedzieć się, na jaki czas słuchania muzyki pozwala taki głośnik po naładowaniu. Oczywiście, w tym wypadku mamy do czynienia z parametrem prostym w interpretacji. Im dłużej działa głośnik, tym lepiej. Ostatnim, choć wcale nie najmniej istotnym parametrem decydującym o wyborze konkretnego urządzenia jest jego cena. Nie powinna być ona przesadnie niska, nie jest jednak prawdą również to, że tylko najdroższe głośniki dadzą nam rzeczywistą satysfakcję.

 

 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...