• 28 maja 2024

Złom złota i srebra – czy warto?

złom srebra i złota

Złoto to jeden z najrzadziej występujących pierwiastków na kuli ziemskiej. Jednocześnie zaliczany jest do najbardziej drogich i pożądanych metali szlachetnych. Miłość do złota cechowała także ludzi na przestrzeni wieków. Ten szlachetny metal o pięknym połysku pobudzał wyobraźnię ludzi w starożytnych państwach. Pierwsza technologia wytopu złota została opracowana prze starożytnych Egipcjan w 3600 roku przed naszą erą. To właśnie z tego kruszcu została wykonana słynna i piękna maska grobowa faraona Tutenchamona. Większość złotych wyrobów przetrwała do naszych czasów prawie w nienaruszonym stanie, głównie dlatego, że metal ten nie reaguje z powietrzem, wilgocią oraz innymi korozyjnymi utleniaczami. 

Obecnie wielu ludzi decyduje się na  sprzedaż swoich złotych wyrobów. Czy jest to dobra inwestycja?

Złom złota – na czym polega?

Praktycznie każdy z nas posiada w domu zepsutą, złotą biżuterię lub taką, która już wyszła z mody, dlatego przestaliśmy ją nosić. Mało kto jednak wie, że można sprzedać takie wyroby. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza w momencie, gdy pilnie potrzebujemy gotówki. Warto jednak sprawdzić, czy nasze wyroby są wykonane z czystego złota, które jest najlepiej wyceniane. W tym celu wystarczy wykonać próbę z magnesem. Czysty surowiec nie posiada bowiem żadnych właściwości magnetycznych. Jeśli zatem jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami biżuterii z czystego złota, to można skorzystać z usług firm skupujących ten cenny kruszec.
Zacznijmy od tego, że złom złota to bardzo dobra metoda lokacyjna. Ostatnie kilka lat pokazuje, że wartość tego metalu szlachetnego wzrosła kilkukrotnie. Cena za uncję jest zależna od sytuacji polityczno-gospodarczej. Najlepszą cenę otrzymamy za złoto próby 916. Musimy jednak pamiętać o tym, że trzeba śledzić notowania cenowe oraz zmiany na rynku. Dzięki temu sprzedamy złoto w odpowiednim momencie ze znacznym zyskiem.

złom złota

Złom złota – najlepsze usługi na rynku

Złomem złota zajmuje się między innymi Mennica krakowska. Jest to firma, która zajmuje się sprzedażą oraz skupem złota inwestycyjnego. Działą na rynku już o 1996 roku. Główny cel przedsiębiorstwa to świadczenie kompleksowych usług oraz wiarygodną  obsługą transakcji. Tak też jest w przypadku złomu złota. Jeżeli zatem zdecydowaliśmy się na sprzedaż złotej biżuterii, musimy pamiętać o tym, żeby sprawdzić, czy dana forma ma zezwolenie na obrót złotem dewizowym, które jest wydawane przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Taki certyfikat posiada Mennica Krakowska, dlatego możemy być pewni, że wszystkie transakcje są legalne. Lepiej unikać prywatnych lombardów, które oferują bardzo niską kwotę za złom złota. Taka transakcja na pewne nie będzie dla nas opłacalna, a przecież chcemy, aby był to dla nas pokaźny zastrzyk pieniędzy.

Jeżeli zatem nadal zadajemy sobie pytanie, czy warto skorzystać z usług tej firmy, to warto podkreślić, że skup złomu złota i srebra to bardzo dobra inwestycja. W przypadku sprawdzonych ośrodków możemy liczyć na legalność całego procesu. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...