• 25 czerwca 2024

Kołdra sensoryczna po innym dziecku

Rynek sprzedaży produktów dziecięcych jest na tyle rozwinięty, że bardzo wielu rodziców wyprzedaje za małe ubrania, wózki czy inne rzeczy stanowiące wyposażenie pokoju dziecka. Należy zwrócić uwagę na to, że nie wszystko nadaje się do sprzedania, ponieważ niektóre produkty z drugiej ręki będą mogły wyrządzić szkodę maluchowi.

Czego nie warto kupować z drugiej ręki?

Przede wszystkim bardzo duże znaczenie mają produkty, które ulegają zniekształceniu. Przykładem są buty, ponieważ każde dziecko inaczej stawia nóżki. W efekcie bardzo często buty wyrabiają się i wykrzywiają. Dlatego niestety, ale sprzedaż czy wydawanie ich dalej będzie mogło nieść z sobą przykre konsekwencje, jeśli chodzi o zdrowie i podstawową postawę ciała kolejnego maluszka. Wiadomo, że tak zwane buty niechodki można sprzedawać, ponieważ w nich dziecko nie chodzi, dlatego z powodzeniem będzie mogło korzystać z nich kolejne maleństwo. Natomiast wszelkiego rodzaju obuwie, w którym dziecko uczyło się chodzić bądź też chodziło, nadaje się już tylko do wyrzucenia. Nie można tłumaczyć sobie tym, że nie widać żadnych zniekształceń, ponieważ na pierwszy rzut oka bardzo często coś takiego zobaczyć. Natomiast pewnego rodzaju wyrobienie się materiałów sprawia, że oddanie innemu dziecku jest zwyczajnie niebezpieczne. Niestety, wciąż wielu rodziców decyduje się na zakupienie butów z drugiej ręki, ponieważ zakup nowych butów do chodzenia wiąże się z dużymi kosztami. Należy pamiętać o tym, że inwestując we właściwą jakość takiego obuwia, inwestujemy również w późniejsze prawidłowe stawianie stópek. Dlatego można w ten sposób zaoszczędzić na późniejszych specjalistycznych butach, które będą miały za zadanie wyrobić nawyk właściwego stawiania stóp.

            Kolejnym produktem, którego nie wolno pod żadnym pozorem sprzedawać jest kołdra obciążeniowa. O ile tradycyjne kołderki można będzie odsprzedać czy wydać, tak niestety, ale tę sensoryczną nie. Przede wszystkim podwód jest prosty, jest ona szyta na wymiar. Dlatego pasuje do konkretnego dziecka i tylko dla niego będzie spełniała swoją funkcję. Kołdra tego typu jest przygotowywana na podstawie indywidualne zamówienie, które opiera się na wzroście malucha, jego wadze, ale również określeniu typu zaburzenia, z jakim się zmaga.

Rozwaga przede wszystkim

W ten sposób tworzy się produkt, który wspiera cały proces rehabilitacji. Niestety, ale odsprzedanie bądź też oddanie innemu dziecku będzie mogło nie tylko wpłynąć na jego zachowanie, ale przede wszystkim spowodować, że jego zdrowie psychiczne, jak i komfort snu na tym ucierpią. Więcej o kołdrach obciążeniowych można poczytać pod linkiem: https://www.gazetamedycyna.pl/koldra-obciazeniowa-sensoryczna-co-to-jest-i-jak-stosowac/. Warto pamiętać o tym, że produkty, które zostały stworzone na indywidualne potrzeby danego dziecka, bądź też takie, które się wyrabiają, nie nadają się do ponownego użytku przez inne dziecko. Przede wszystkim należy zadbać o to, by sprzedawać tylko takie rzeczy, które są uniwersalne, nie noszą śladów używania, ale także są w pełni bezpieczne. Natomiast wszelkiego rodzaju specjalistyczne produkty, należy zwyczajnie wyrzucić, to samo dotyczy obuwia i kołdry obciążeniowej.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...