• 13 lipca 2024

Pinezki – dlaczego potrzebujesz ich w Twoim biurze?

pinezki

Każdy, kto pracuje lub prowadzi swoje biuro wie, że ilość artykułów biurowych jest niezliczona. Na przestrzeni lat ludzie wymyślili wiele urządzeń, które znacznie ułatwiają pracę biurową. W takim miejscu oprócz drukarek, komputerów, przyrządów do cięcia papieru, karteczek, tablic korkowych, nożyczek, zszywaczy, dziurkaczy oraz wielu innych przedmiotów można znaleźć także pinezki. Praktycznie żaden pracownik biurowy nie zwraca na nie większej uwagi, nie zdając sobie przy tym sprawy z tego jak są one bardzo przydatne. Do czego zatem można użyć pinezek i gdzie można je kupić?

Krótka historia pinezki

Każde urządzenie i przyrząd miało swojego wynalazcę. Czasem naukowcy mieli wizję i dążyli do założonych celów, a niekiedy w wytworzeniu niektórych rzeczy pomógł przypadek. Nie do końca wiadomo, kto tak naprawdę przyczynił się do powstania pinezek. Jedne źródła podają, że pierwsza pinezka powstała w Niemczech, a dokładnie w mieście Lychen, a wynalazł ją zegarmistrz Johann Kirsten na przełomie 1902 i 1903 roku. W innych materiałach możemy znaleźć informację o Edwinie Moore, który opracował pierwszy projekt w 1900 roku. Na kartach jeszcze innych opracowań, jako ojca pinezek uznaje się Heinricha Sachsa z Austrii.

Czym zatem są te małe przedmioty? Pinezki to krótkie gwoździki lub szpilki (ich długość zazwyczaj nie przekracza 10 milimetrów), zakończone dużą główką, która najczęściej wykonana jest z metalu bądź tworzywa sztucznego np. z plastyku. Pinezki umożliwiają przypięcie karteczek z ważnymi informacjami w widocznym miejscu, np. w miękkie podłoże wykonane z tektury, drewna lub korka. Istotne jest, że nie musimy używać do tego młotka, wystarczy tylko siła naszych palców. Wersje z plastykowymi główkami mają zazwyczaj wiele kolorów do wyboru.

Gdzie kupić pinezki?

Większość wielkich biur robi duże hurtowe zamówienia. Jeżeli nie wiemy, w jakim miejscu zaopatrzyć naszą firmę w najlepszej jakości artykuły biurowe, to warto sprawdzić ofertę firmy Alibiuro. Jest to firma, która specjalizuje się w sprzedaży przedmiotów niezbędnych do poprawnego funkcjonowania każdego biura. Wśród nich znajdziemy także szeroką ofertę szpilek i pinezek. Przede wszystkim możemy wybrać wielkość danego produktu oraz jego ilość. Pinezki są sprzedawane w różnych opakowaniach pod względem ilości. Możemy wybrać standardowe, metalowe modele lub takie, które są zakończone plastykową końcówką, zwaną najczęściej beczułką. W tym drugim przypadku mamy różne wersje kolorystyczne.

Firma Alibiuro.pl zapewnia wysoką jakość wszystkich produktów. Zamówienia można dokonać online, co na pewno zaoszczędzi cenny czas każdego pracownika biurowego. Mamy także opcję dostawy. Jeżeli kwota naszego zamówienia przekracza 299 zł, to możemy liczyć na darmowy dowóz. Dodatkowo mamy 14 dni na zwrot produktów, jeżeli okaże się, że któryś z nich nie spełnia naszych oczekiwań.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Czy warto kupować narzędzia?

Istnieje wiele różnych narzędzi, które można kupić. Jednak te narzędzia mogą kosztować dużo pieniędzy...