• 26 października 2020

Wyjątkowe, bo darmowe konto osobiste w banku!

Dla jak najlepszego zarządzania własnymi finansami osobistymi ważnych jest kilka rzeczy. Pierwsza, aby te pieniądze były zawsze bezpieczne – czyli zdeponowane w banku. Druga – aby dostęp do nich był swobodny, a trzecia – aby za usługi bankowe nie trzeba było płacić! Współcześnie oferowane konto bankowe za 0 jest w stanie sprostać tym wszystkim oczekiwaniom!

Bezpieczeństwo twoich pieniędzy

Gromadzenie funduszy w bieliźniarce w postaci gotówki było dobre sto lat temu, gdy przeciętny człowiek nie miał dostępu do banków, a gotówkę w domu trzeba było jakoś schować przed wzrokiem niepowołanych osób. Niestety, takie odkładanie gotówki w starannie ukryte miejsce w domu nie było do końca bezpieczne. Wystarczył pożar, powódź lub włamanie, aby pozbyć się za jednym zamachem oszczędności całego życia. Dlatego dziś powszechne jest przechowywanie wszystkich pieniędzy, zarówno oszczędności, jak i środków na bieżące wydatki, na koncie bankowym. Dostęp do gotówki możliwy jest za pomocą karty dołączonej do konta lub specjalnych aplikacji mobilnych w smartfonie. Dzięki temu nikt niepowołany nie jest w stanie pobrać gotówki z banku bez zgody właściciela.

Swoboda korzystania ze zgromadzonych środków

Konta osobiste zostały stworzone po to, aby zastępowały klasyczny portfel z gotówką. Możesz wpłacać na nie pieniądze, ale również wypłacać gotówkę z bankomatów przy użyciu karty oraz wykonywać przelewy za opłaty czy zakupy internetowe. Zasada funkcjonowania kont osobistych jest właśnie taka jak klasycznych portfeli – służą one jako miejsce do przechowywania gotówki, którą w dowolnej chwili można swobodnie dysponować. Dziś konto dla firm za 0 złotych możesz mieć dostępne nie tylko za pomocą karty płatniczej, ale również za pomocą aplikacji. Aplikacja bankowa zainstalowana w smartfonie pozwala ci na wygodny wgląd do konta w dowolnym miejscu i czasie oraz swobodne wykonywanie przelewów i płatności za pomocą smartfona. Wystarczą do tego aplikacje do płacenia lub system BLIK. Bankowość elektroniczna pozwala mieć dostęp do salda na swoim koncie w dowolnym momencie, co daje nieograniczone możliwości korzystania z własnych pieniędzy w dowolnym miejscu, pod warunkiem dostępu do internetu w telefonie. Takie rozwiązanie powoduje, że szybko możesz sprawdzić, czy masz pieniądze na koncie, by kupić sobie ujrzaną właśnie sukienkę, albo szybko zweryfikować, ile pieniędzy wydane zostało w danym dniu na zakupach. To daje ogromne poczucie swobody – tak, jakby zaglądało się do portfela, aby przeliczyć gotówkę.

 Darmowość wszystkich usług bankowych

 Każdy użytkownik konta osobistego w banku wykonuje różne operacje na swoich środkach. Gdy potrzebuje gotówki – wypłaca ją z bankomatu w odpowiedniej ilości. Gdy chce opłacić rachunki za prąd – robi to, logując się do bankowości elektronicznej i przelewając odpowiednią kwotę. Kiedy zamierza kupić coś z przeceny w sklepie internetowym – składa zamówienie, a następnie przez system płatności elektronicznych opłaca je jednym kliknięciem. Konto bankowe za 0 jest więc dużym ułatwieniem dla użytkownika, ponieważ jeszcze kilkanaście lat temu za każdą z tych usług trzeba było płacić – a warto wspomnieć, że nie były ona tak łatwo dostępne, jak kiedyś , i niemal wszystkie przelewy wykonywało się w oddziale banku. Przy częstych, ale drobnych wypłatach z bankomatów czy zakupach internetowych bardzo korzystna jest możliwość robienia tych operacji za darmo. W przeciwnym razie zakupy internetowe nie opłacałyby się tak bardzo, a dostęp do pieniędzy na koncie nie byłoby tak swobodny, bo ograniczony prowizjami za poszczególne usługi, czyli mniej opłacalny. Nowoczesne banki dbają o swoich klientów, oferując im konto bankowe za 0 zł, co oznacza zupełną darmowość na zdecydowaną większość najpopularniejszych usług wykonywanych przez większość użytkowników kont bankowych. Dzięki temu posiadanie konta osobistego jest korzystne, łatwe i gwarantuje bezpieczeństwo zgromadzonych na koncie środków finansowych.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Woda różana

Woda różana jest kosmetykiem coraz bardziej popularnym. Jest ona wykorzystywana do pielęgnacji cery oraz twarzy...

Jak wybrać przybornik na biurko?

Nawet, jeśli kilka osób wykonuje zbliżone obowiązki, nie sposób nie zauważyć tego, że ich potrzeby często...