• 13 lipca 2024

Wyjątkowe, bo darmowe konto osobiste w banku!

Dla jak najlepszego zarządzania własnymi finansami osobistymi ważnych jest kilka rzeczy. Pierwsza, aby te pieniądze były zawsze bezpieczne – czyli zdeponowane w banku. Druga – aby dostęp do nich był swobodny, a trzecia – aby za usługi bankowe nie trzeba było płacić! Współcześnie oferowane konto bankowe za 0 jest w stanie sprostać tym wszystkim oczekiwaniom!

Bezpieczeństwo twoich pieniędzy

Gromadzenie funduszy w bieliźniarce w postaci gotówki było dobre sto lat temu, gdy przeciętny człowiek nie miał dostępu do banków, a gotówkę w domu trzeba było jakoś schować przed wzrokiem niepowołanych osób. Niestety, takie odkładanie gotówki w starannie ukryte miejsce w domu nie było do końca bezpieczne. Wystarczył pożar, powódź lub włamanie, aby pozbyć się za jednym zamachem oszczędności całego życia. Dlatego dziś powszechne jest przechowywanie wszystkich pieniędzy, zarówno oszczędności, jak i środków na bieżące wydatki, na koncie bankowym. Dostęp do gotówki możliwy jest za pomocą karty dołączonej do konta lub specjalnych aplikacji mobilnych w smartfonie. Dzięki temu nikt niepowołany nie jest w stanie pobrać gotówki z banku bez zgody właściciela.

Swoboda korzystania ze zgromadzonych środków

Konta osobiste zostały stworzone po to, aby zastępowały klasyczny portfel z gotówką. Możesz wpłacać na nie pieniądze, ale również wypłacać gotówkę z bankomatów przy użyciu karty oraz wykonywać przelewy za opłaty czy zakupy internetowe. Zasada funkcjonowania kont osobistych jest właśnie taka jak klasycznych portfeli – służą one jako miejsce do przechowywania gotówki, którą w dowolnej chwili można swobodnie dysponować. Dziś konto dla firm za 0 złotych możesz mieć dostępne nie tylko za pomocą karty płatniczej, ale również za pomocą aplikacji. Aplikacja bankowa zainstalowana w smartfonie pozwala ci na wygodny wgląd do konta w dowolnym miejscu i czasie oraz swobodne wykonywanie przelewów i płatności za pomocą smartfona. Wystarczą do tego aplikacje do płacenia lub system BLIK. Bankowość elektroniczna pozwala mieć dostęp do salda na swoim koncie w dowolnym momencie, co daje nieograniczone możliwości korzystania z własnych pieniędzy w dowolnym miejscu, pod warunkiem dostępu do internetu w telefonie. Takie rozwiązanie powoduje, że szybko możesz sprawdzić, czy masz pieniądze na koncie, by kupić sobie ujrzaną właśnie sukienkę, albo szybko zweryfikować, ile pieniędzy wydane zostało w danym dniu na zakupach. To daje ogromne poczucie swobody – tak, jakby zaglądało się do portfela, aby przeliczyć gotówkę.

 Darmowość wszystkich usług bankowych

 Każdy użytkownik konta osobistego w banku wykonuje różne operacje na swoich środkach. Gdy potrzebuje gotówki – wypłaca ją z bankomatu w odpowiedniej ilości. Gdy chce opłacić rachunki za prąd – robi to, logując się do bankowości elektronicznej i przelewając odpowiednią kwotę. Kiedy zamierza kupić coś z przeceny w sklepie internetowym – składa zamówienie, a następnie przez system płatności elektronicznych opłaca je jednym kliknięciem. Konto bankowe za 0 jest więc dużym ułatwieniem dla użytkownika, ponieważ jeszcze kilkanaście lat temu za każdą z tych usług trzeba było płacić – a warto wspomnieć, że nie były ona tak łatwo dostępne, jak kiedyś , i niemal wszystkie przelewy wykonywało się w oddziale banku. Przy częstych, ale drobnych wypłatach z bankomatów czy zakupach internetowych bardzo korzystna jest możliwość robienia tych operacji za darmo. W przeciwnym razie zakupy internetowe nie opłacałyby się tak bardzo, a dostęp do pieniędzy na koncie nie byłoby tak swobodny, bo ograniczony prowizjami za poszczególne usługi, czyli mniej opłacalny. Nowoczesne banki dbają o swoich klientów, oferując im konto bankowe za 0 zł, co oznacza zupełną darmowość na zdecydowaną większość najpopularniejszych usług wykonywanych przez większość użytkowników kont bankowych. Dzięki temu posiadanie konta osobistego jest korzystne, łatwe i gwarantuje bezpieczeństwo zgromadzonych na koncie środków finansowych.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...