• 28 maja 2024

Wkrętaki dynamometryczne - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Wkrętak dynamometryczny to ten rodzaj narzędzia, które umożliwia bardzo precyzyjne wykonywanie wszelkich prac wokół domu. Właśnie precyzja działania wkrętaka powoduje, że wykonywana praca jest nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bardzo efektywna. Tego typu narzędzie daje nie tylko dużą dokładność przy znikomym użyciu siły, ale także możliwość kontrolowania momentu obrotowego w chwili dokręcania śrub. Wkrętaki można zakupić w zestawie. Wtedy do wyboru mamy narzędzia pracujące na różnych zakresach. Poniżej przyjrzymy się kilku modelom tego narzędzia. 

Jeśli szukasz precyzyjnych i wytrzymałych wkrętaków dynamometrycznych, sprawdź ofertę sklepu internetowego dynamometryczne.pl >>

 

Wkrętak dynamometryczny Wera

To profesjonalne narzędzie za niewygórowaną cenę, które z pewnością przyda się zarówno w przypadku prac montażowych, jak i serwisowych, kiedy niezwykle istotne jest ustawienie i stałe kontrolowanie siły dokręcania śrub. Wkrętak dynamometryczny Wera wyposażony został w określone wartości dla momentu obrotowego, potrzebne do poszczególnego rodzaju prac. Co ważne, wartość momentu obrotowego można zmienić przy pomocy obrotowego pierścienia, w określonym zakresie pomiarowym. Ten model wkrętaka nie ma żadnego ograniczenia wartości momentu obrotowego przy odkręcaniu śrub w lewo, natomiast mechanizm dynamometryczny działa wyłącznie w trakcie dokręcania śrub, a więc w momencie pracy w prawą stronę. Niezwykle ważna jest także wygodna rękojeść Kraftform, wyposażona w strefy o naprzemiennej twardości, które gwarantują solidną przyczepność, a dodatkowo ochrania dłoń w trakcie pracy. Wkrętak dynamometryczny Wera wyposażony jest ponadto w technologię Rapidaptor, która umożliwia szybką i niezwykle sprawną wymianę bitów wkrętakowych.

Wkrętak dynamometryczny Gedore

Ten model wkrętaka dynamometrycznego z powodzeniem można uznać za profesjonalne narzędzie. Znajdzie zastosowanie w przemyśle elektronicznym, przemysłowej produkcji, a także w precyzyjnej mechanice. Sprawdzi się wyśmienicie przy seryjnym montażu, przy zastosowaniu stałej wartości dociągania, a także przy kontrolowanym dociąganiu śruby. Jego cena nie należy do niskich, a raczej można powiedzieć, że produkt ten plasuje się zdecydowanie na wysokiej półce. Ten model wkrętaka dynamometrycznego charakteryzuje się brakiem skali, a więc należy na nim ustawić stałą wartość mocy obrotowej. Wyposażony jest ponadto w wyjątkowo czułe sprzęgło kulkowe, które umożliwia pracę urządzenia zarówno przy odkręcaniu, jak i dokręcaniu (obroty w prawo i w lewo). Mechanizm tego modelu jest bardzo precyzyjny po osiągnięciu nastawionej wartości,  prześlizguje się, a następnie w sposób automatyczny wraca do pozycji wyjściowej. Warto również dodać, że zakres pracy tego urządzenia jest bardzo szeroki - od 2 do 22 cNm. Wkrętak dynamometryczny Gedore wyposażony jest ponadto w specjalny adapter, umożliwiający zastosowanie kluczy nasadowych. Właściwie zaprojektowany, sześciokątny uchwyt pozwala natomiast na łatwą wymianę bitów do wkrętaka. Ten model wkrętaka odznacza się ponadto bardzo lekką konstrukcją, która sprawia, że praca tym narzędziem jest wyjątkowo prosta, przyjemna, a do tego niezwykle precyzyjna. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Czy warto kupować narzędzia?

Istnieje wiele różnych narzędzi, które można kupić. Jednak te narzędzia mogą kosztować dużo pieniędzy...