• 28 maja 2024

Botox w Klinice Murano

botox

Zabieg botox wykonywany jest przy użyciu toksyny botulinowej. Jest to oczyszczone białko, które po zaaplikowaniu w mięsień powoduje jego relaksację. Zabieg wykonywany w Klinice Murano odbywa się przy użyciu Juvapen, który jest aparatem do podawania toksyny botulinowej. Iniekcje z użyciem Juvapen sprawiają, że zabieg jest niemal bezbolesny.

Pojawiające się zmarszczki mimiczne, które są skutkiem ruchów mięśni twarzy mogą zostać zminimalizowane za pomocą zabiegu zwanego botoxem. Jest to naturalnie działająca toksyna botulinowa, wytwarzana przez bakterie Bacillus botulinus. Stosowana w medycynie toksyna, która powoduje paraliż mięśni, w wyniku czego rysy twarzy stają się łagodniejsze. Botox przyczynia się bowiem nie tylko do zminimalizowania zmarszczek, lecz także zapobiega ich pogłębianiu się.

Przebieg zabiegu i jego działanie

Toksyna botulinowa podawana podczas zabiegu jest bezpieczna dla skóry twarzy, gdyż podawana jest w odpowiednich dawkach. Działanie substancji skupia się na zablokowaniu połączeń między zakończeniami nerwów i unerwianymi przez nie mięśniami. W efekcie mięsień staje się widocznie rozluźniony. Zabieg dokonuje się poprzez wstrzyknięcie cienką igłą substancji w miejsce zmarszczki mimicznej. W konsekwencji dochodzi do wygładzenia. Efekty po zabiegu nie są widoczne od razu, cały proces zachodzi stopniowo. Zakłada się, że najczęściej należy poczekać od 3 do 10 dni. Jest to jednak zależne od indywidualnych predyspozycji oraz głębokości zmarszczek mimicznych. Niestety, ale botox nie daje trwałego efektu, utrzymuje się on przez ok. 4-8 miesięcy. W związku z tym zaleca się powtarzanie zabiegu. 

Botox - na co i dla kogo

Botox jest zabiegiem skierowanym szczególnie dla kobiet, choć nie tylko, które pragną zredukować wyraźne zmarszczki mimiczne. Mimo iż zabieg jest bezpieczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych istnieją przeciwskazania do jego wykonania. Są to głównie: alergie oraz uczulenia, stany zapalne skóry, wypryski, choroby mięśni, a także ciąża i okres karmienia piersią. 

Botox najczęściej stosowany jest na:

Zmarszczki znajdujące się na czole - poprzeczne lub lwie (pomiędzy łukami brwiowymi)

Kurze łapki

Szyję

Opadające kąciki ust

Zmarszczki dolnej powieki oka

Zmarszczki nad górną wargą 

Co ciekawe botoxu używa się także w salonie fryzjerskim jako specjalistyczny zabieg na włosy, którego zadaniem jest odbudowa struktury włosa. Regenerujący botoks na włosy zapewnia kompletną kurację, która pozwala przywrócić włosom ich naturalną równowagę. 

Botox - jak się przygotować?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz prowadzący przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski w celu określenia stanu skóry oraz zbadania zmarszczek mimicznych. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest przyjmowanie leków przeciwbólowych czy przeciwgorączkowych, które rozrzedzają krew. Może to skutkować późniejszym pojawieniem się siniaków w miejscu ukłucia. Jeżeli tuż przed zabiegiem skóra zostanie pokryta trądzikiem istnieje wysokie prawdopodobieństwo wstrzymania się od przeprowadzenia zabiegu. 

Sprawdź ofertę zabiegu z użyciem botoxu naczynek na klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...