• 26 lutego 2024

Aktywna piana - jak jej używać?

aktywna piana

Aktywna piana to specjalistyczny środek pielęgnacyjny, którego zadaniem jest zmiękczanie brudu oraz usunięcie go. Wysoce skuteczna i silnie skoncentrowana formuła idealnie nadaje się do mycia wstępnego samochodu, bez naruszenia jego powierzchni. Aktywna piana może być stosowana także w środku auta. 

Aktywna pianka jest wyraźnie silnym środkiem, który zawiera w sobie wiele substancji aktywnych wpływających na strukturę zanieczyszczeń, zmiękczając je i usuwając. Jej używanie może odbywać się zarówno na karoserii jak i obszarach chromowanych czy plastikowych. Środek ten doskonale współgra z myjkami ciśnieniowymi, za pomocą których można szybko i sprawnie pokryć powierzchnię całego auta właśnie tym preparatem.

Aktywna piana - jak używać?

Niezwykle szybkie działanie piany, sprawia, że stała się ona nadzwyczaj popularna i coraz częściej używana jest właśnie do mycia karoserii. Zawarte w niej chemiczne składniki aktywne powodują, że nagromadzony brud oraz zanieczyszczenia ulegają zmiękczeniu. W ten sposób, można się ich szybciej pozbyć. Co więcej, mycie auta pianą ochrania karoserię przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym. Środek ten zapewnia najwyższą jakość, bez naruszenia powierzchni auta. Jego lakier pozostaje nie uszkodzony, choć w przypadku innych silnych środków, mógłby zostać zmatowiony. Wszystkie te czynniki decydują o tym, że piana wykazuje działanie kompleksowe oraz bezpieczne. 

Przed rozpoczęciem nakładania piany, należy przygotować odpowiednie przyrządy, które ułatwią to zadanie. Sprawdzą się: pianownice, myjki ciśnieniowe oraz inne urządzenia tworzące pianę. Aby aktywna piana mogła zadziałać prawidłowo, należy nałożyć ją w odpowiedni sposób. Zaleca się aplikowanie produktu zaczynając od dołu czyli progów na dachu kończąc. Proces spłukiwania piany też powinien wyglądać tak samo, od dołu ku górze. Ta metoda, zapewnia jak najdłuższe działanie piany na lakierze i precyzyjne usunięcie zabrudzeń. Co ważne, pianę należy rozcieńczyć z wodą. Najlepszy efekt zostanie uzyskany przy zachowaniu proporcji 1:10. Dodatkowo mycie samochodu powinno odbywać się w miejscu zacienionym, aby lakier był chłodny, nigdy rozgrzany.

Dowiedz się więcej o myciu samochodu przy użyciu aktywnej piany na autokosmetykaopinie.pl >>

 

Ultimate Active Snow Foam piana aktywna do powłok i wosków

Aktywna piana - jaka najlepsza?

Obecne na rynku aktywne piany różnią się od siebie siłą działania oraz zastosowaniem. Można wyróżnić:

  • Pianę aktywną do mycia wstępnego - przeznaczona do mycia wstępnego, które polega na usunięciu zabrudzeń znajdujących się na powierzchni. Z reguły jej skład jest uboższy. 
  • Pianę aktywną do ciężkich zabrudzeń - specjalny środek, który kosztuje więcej, ale też jego działanie jest skuteczniejsze, ponieważ umożliwia zlikwidowanie ciężkich zabrudzeń takich jak błoto, tłuszcz, żwir, piasek czy inny brud. Taka piana aktywna sprawdza się także w przypadku czyszczenia maszyn przemysłowych czy budowlanych, które wymagają profesjonalnych preparatów. 
  • Pianę aktywną z woskiem - skład tego środka wzbogacony jest o wosk, które uodparnia karoserię. Piana nie tylko czyści, ale i konserwuje. Po zastosowaniu takiego preparatu auto wydaje się być bardziej atrakcyjne, a przy tym bardziej odporne na działanie szkodliwych substancji.
Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...