• 6 grudnia 2023

Top 5 kosmetyków, które każdy z was powinien posiadać – czyli poradnik o pielęgnacji dla brodaczy

Broda nie jest już synonimem zaniedbanego mężczyzny, który zgubił gdzieś przybory do golenia, a wręcz przeciwnie, tego, który chce i umie o siebie dbać, a dodatkowo chce podkreślić atuty swojej twarzy i ukryć mankamenty, wszak broda u mężczyzn działa cuda, niczym konturowanie twarzy w przypadku kobiet. W dzisiejszym poradniku nie zajmiemy się jednak dopasowaniem kształtu, a odpowiednich kosmetyków, gdyż to absolutna podstawa. Dzięki właściwej pielęgnacji broda może wyglądać dobrze.     

Po pierwsze: szampon do brody

Od czego powinno się zacząć kompletowanie najistotniejszych kosmetyków dla brodacza? Oczywiście od szamponu. Nie może być to jednak szampon do włosów, gdyż potrzebne jest odpowiednie PH, a także składniki zmiękczające zarost. Przede wszystkim szampon do brody jest bardzo wydajny, gdyż dobrze się pieni, a ponadto pozwala nie tylko wstępnie zmiękczyć włosy, ale również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów nagromadzonych w ciągu dnia, a także zanieczyszczeń. Dzięki szamponowi broda odzyskuje zdrowy wygląd. Jest świetlista, ale nie tłusta. Nie jest już też matowa i bardzo szorstka, ale można ją zmiękczyć jeszcze bardziej.       

Po drugie: odżywka lub balsam do brody

Kolejnym niezbędnym kosmetykiem jest odżywka lub balsam do brody. Produkt dodatkowo zmiękczający zarost po umyciu, ułatwia rozczesywanie brody. Tak! To nie żart. Brodę trzeba czesać podobnie jak włosy na głowie, nawet kiedy jest bardzo krótka. To bowiem pobudza ukrwienie skóry, a tym samym pobudza również mieszki włosowe i sprawia, że broda szybciej rośnie i się zagęszcza. Zarówno odżywki, jak i balsamy do brody mają przyjemne, męskie zapachy, np. mentolu czy też drzewa sandałowego.      

Po trzecie: olejek do brody

Przed ostatecznym wyczesaniem brody można również wetrzeć w nią olejek. I tu polecamy kosmetyki The Bluebeards Revenge. Cytrusowy olejek do brody nie tylko ją odświeży, ale również dodatkowo nawilży i przygotuje na kontakt ze zbyt wilgotnym lub zbyt suchym powietrzem, a przede wszystkim promieniowaniem UV. Olejek do brody ma bowiem funkcje ochrony przeciwsłonecznej. Warto wiedzieć, że olejek do brody stosuje się już na osuszoną brodę.      

Po czwarte: krem do golenia lub mydło do golenia

Każda broda ma swoje granice, zarówno te po bokach, jak i u dołu twarzy. Niestety raz przystrzyżona nie rośnie tak jak byśmy chcieli, bo przecież zarost pojawia się tam, gdzie zwykle. Zatem należy go usuwać z niechcianych miejsc, by zachować odpowiedni kształt i gęstość brody. W codziennej pielęgnacji pomogą męskie kosmetyki the Bluebeards Revenge, wśród których znajdziesz krem do golenia. Możesz również sięgnąć po mydło i w tyglu wyrobić je na gęstą pianę. Oczywiście pierwszy kosmetyk polecany jest dla tych, którzy ciągle się spieszą i nie mają czasu na wszelkie rytuały związane z goleniem, takie jak ostrzenie brzytwy na skórzanym pasie czy właśnie rozrabianie mydła przy użyciu pędzla do golenia z naturalnym włosiem. Oczywiście taki pędzel przyda się także do rozprowadzenia kremu do golenia bądź pianki i pomoże wykonać peeling przed goleniem, a także wklepać kosmetyk w pory skóry, tak by doskonale zmiękczyć zarost.     

Po piąte: wosk do wąsów

Nasz ostatni kosmetyk polecany jest dla posiadaczy wąsów. Jest to oczywiście wosk do wąsów. Za jego pomocą doskonale wystylizujesz nawet długie wąsy i ułożysz je w pożądany sposób. Wosk nie tylko nawilża, ale również zmiękcza wąsy. Dla tych, którzy wąsaczami nie są proponujemy pomady do włosów. Dzięki nim uda Wam się ułożyć nawet bujną fryzurę o dużej objętości, a także tę przy której nie może odstawać nawet jeden kosmyk.

Lista zakupów dla początkującego brodacza jest dość długa, gdyż kosmetyki należy uzupełnić o akcesoria. Do czesania brody należy wybrać kartacz, a w przypadku tej dłuższej także odpowiedni grzebień. Przyda się również wspomniany pędzel do golenia. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu pielęgnacja brody będzie codziennym, przyjemnym rytuałem. Tylko zadbana broda jest warta zapuszczania, nie możesz jednak z tym przesadzić, gdyż nie każdemu pasuje ta bardzo długa. Najlepiej poradź się barbera.

Materiał partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...