• 13 lipca 2024

Kołobrzeg – noclegi i apartamenty nad morzem idealne na lato!

Kołobrzeg noclegi – widok na Kołobrzeg z lotu ptaka

​Kołobrzeg to jedno z największych miast województwa zachodniopomorskiego. Kurort jest znany w całym kraju. Ma miano uzdrowiska oraz miejscowości wypoczynkowej, do której co roku zjeżdżają turyści spragnieni typowo nadmorskiego relaksu. Znajdziesz tu liczne udogodnienia dla przyjezdnych. Czekają na Ciebie m.in. noclegi nad morzem, piękna plaża, latarnia morska czy rejsy wycieczkowe. Miłośnicy wrażeń w Kołobrzegu nie będą się nudzić!

Kołobrzeg ma blisko 46 tys. mieszkańców i pod tym względem jest czwartym co do wielkości miastem województwa zachodniopomorskiego – po Szczecinie, Koszalinie oraz Stargardzie. W całym kraju znany jest jako uzdrowisko – występują tu znaczne pokłady wód mineralnych, solanki oraz borowiny, dzięki czemu w kołobrzeskich sanatoriach leczy się m.in. choroby górnych dróg oddechowych. W sezonie letnim ogromną popularnością cieszą się położone blisko morza apartamenty i mieszkania do wynajęcia – Kołobrzeg jest bowiem idealnym miejscem do wypoczynku dla miłośników typowo nadmorskich atrakcji.

Kołobrzeg – nocleg blisko morza i plaży

Plaża w Kołobrzegu ma aż 12 kilometrów. W sezonie letnim wyznaczone są na niej trzy kąpieliska: Wschód, Zachód i Kąpielisko Centralne. Znaleźć tam można wszystko, co potrzebne do komfortowego plażowania: wypożyczalnie leżaków i parasoli, toalety, punkty rozrywki dla dzieci oraz lokale gastronomiczne. Warto pamiętać, że kołobrzeska plaża zalicza się do najczystszych w Polsce, a Kąpielisko Centralne i Kąpielisko Zachód zostały nagrodzone certyfikatami Błękitnej Flagi, przyznawanymi plażom wyróżniającym się pod względem czystości oraz ekologii.

Dużą zaletą miasta jest również to, że bez problemu uda Ci się znaleźć apartamenty w Kołobrzegu położone naprawdę bardzo blisko plaży, co podnosi komfort wypoczynku. Zaliczają się do nich m.in. apartamenty Olympic Park (ul. Wschodnia), Resorts Kołobrzeg (ul. Plażowa) oraz apartamenty prywatne w Divie (ul. Kościuszki).

Nocowanie Kołobrzeg – niedaleko latarni morskiej, portów i promenady

Warto pamiętać, że w nadmorskich miejscowościach – takich jak Kołobrzeg – apartamenty z basenem albo ogromnym tarasem wcale nie muszą być jedynym udogodnieniem dla turystów. Noclegi nad Morzem Bałtyckim w Kołobrzegu to przede wszystkim okazja do zobaczenia wszystkich najważniejszych atrakcji miasta, do których zalicza się m.in. latarnia morska, porty oraz promenada.

Latarnia morska w Kołobrzegu została zbudowana w 1770 r. Położona jest przy wejściu do portu, obok ujścia rzeki Parsęty do morza. Ma 26 metrów wysokości i jest udostępniona do zwiedzania. Na górze znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta, widok na morze oraz port. Wewnątrz latarni znajduje się także kawiarnia.

Podczas wizyty w Kołobrzegu obowiązkowo zobaczyć trzeba dwa tamtejsze porty. Port wojenny – jak sama nazwa wskazuje – należy do Marynarki Wojennej RP. Stacjonują tam głównie kutry torpedowe. Doskonale widać go ze szczytu wspomnianej wcześniej latarni. Z kolei port handlowy jest miejscem przemysłowo-handlowym – znajdują się w nim dźwigi do przeładunków, elewator zbożowy oraz siedziby firm.

Jednym z najważniejszych miejsc na mapie Kołobrzegu jest także nadmorska promenada – wzdłuż ulicy znajdują się liczne restauracje, kawiarnie i puby, sklepy z pamiątkami oraz miejsca rozrywki dla dzieci. W sezonie to właśnie tam bije rozrywkowe serce miasta.

Apartamenty Kołobrzeg wynajem – dla fanów rejsów po Bałtyku

Wybierając najlepsze dla siebie apartamenty Kołobrzeg, należy wziąć pod uwagę również to, że można stamtąd udać się na rejs po Bałtyku – wycieczkowy albo wędkarski. Przystań niewielkich statków oferujących morskie wycieczki znajduje się na końcu tamtejszego molo. Ma ono ponad 200 metrów długości i zostało zbudowane z żelbetonu w latach 70. XX wieku.

Część cumujących tam statków ma przeznaczenie typowo turystyczne, na innych można oddać się wędkarstwu morskiemu. Rejsy tego typu trwają od kilku godzin do nawet kilku dni. W tym czasie turyści pod opieką załogi wędkują w różnych miejscach Bałtyku, śpią na łodziach, oprawiają ryby, poznają tajniki profesjonalnego rybołówstwa itp.

W Kołobrzegu coś dla siebie znajdzie każdy miłośnik nadmorskich klimatów. Osoby aktywne mogą zwiedzać miasto albo korzystać z licznych zlokalizowanych w okolicy tras rowerowych. Fani rejsów mają do dyspozycji ofertę morskich wycieczek turystycznych lub wędkarskich. Na turystów, którym marzy się błogi wypoczynek, czekają piękne plaże i komfortowe apartamenty nad morzem. Kołobrzeg to naprawdę ciekawa opcja na urlop!

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...