• 30 września 2023

Hybrydowe ABC – czy wiesz, jak zrobić piękne i trwałe paznokcie?

​Najpopularniejszy manicure to z pewnością ten hybrydowy. Piękne, mocne paznokcie, które przez kilka tygodni prezentują się fantastycznie – nie ma co się dziwić, że kobiety pokochały tzw. hybrydy. Jak je zrobić w domowym zaciszu? To proste!

Wiele pań zastanawia się, czy manicure hybrydowy nie zniszczy paznokci. Bez obaw, ważne jest, by był prawidłowo wykonany, a do jego użycia należy stosować sprawdzone produkty dobrych marek, np. Semilac. Trzeba także wiedzieć, jak ściągnąć hybrydy, bowiem i tu można popełnić wiele błędów. Sprawdzamy więc, co trzeba wiedzieć, by zrobić perfekcyjne paznokcie.

Czego potrzebujemy do zrobienia hybryd?

Aby zrobić paznokcie hybrydowe, potrzebujemy odpowiednich akcesoriów: lampy UV do utwardzania bazy, lakieru i topu, lakierów hybrydowych, bazy pod lakier, drewnianego patyczka, cleanera do odtłuszczenia paznokci, polerki, pilniczka i wacików bezpyłowych. Jeśli planujemy zrobić zdobienia, wówczas przydadzą się cyrkonie, naklejki wodne, koraliki oraz inne ozdoby do przyklejenia lub zatopienia w topie. Można też samemu malować wzorki – wówczas niezbędny będzie odpowiedni, cienki pędzelek. A jak ściągnąć hybrydy? Do tego potrzebny będzie aceton.

Hybrydy krok po kroku

Chcąc zrobić paznokcie hybrydowe, tak jak w przypadku każdego manicure, musimy przygotować płytkę, wyrównać i nadać jej odpowiedni kształt. Później w ruch idzie blok polerski, którym polerujemy paznokcie, by wyrównać i wygładzić wszelkie nierówności. Gdy już to zrobimy, przychodzi pora na usunięcie z niej wszelkich pyłków za pomocą wacika bezpyłowego nasączonego cleanerem. Mając tak przygotowane paznokcie, możemy zacząć robić hybrydy.

Na początek malujemy płytkę bazą, tak by nie pozalewać skórek. Utwardzamy w lampie (czas jest uzależniony od lampy, dlatego warto czytać informacje umieszczone na pudełku). Później nakładamy cienką warstwę lakieru – i ponownie utwardzamy. Nakładamy kolejną i ponownie utwardzamy. Ilość warstw zależy od krycia lakieru, czasem wystarczy jedna, a zdarza się, że potrzebne będą trzy. Na koniec malujemy płytkę topem, może być matowy lub błyszczący – wedle uznania – i znów utwardzamy. Gotowe!

Jak ściągnąć hybrydy?

Niektórzy zastanawiają się, jak ściągnąć hybrydy. W salonie kosmetycznym zazwyczaj wierzchnią warstwę manicure ściera się frezarką, jeśli nie mamy jej w domu, możemy użyć pilnika do paznokci. Później wacik moczymy w acetonie i przyciskamy do paznokcia. Warto owinąć go folią i zostawić na około 15-20 minut. Można też kupić specjalne klipsy, które będą przyciskać wacik do płytki. Następnie zsuwamy lakier patyczkiem. Nie wolno zrywać lakieru i ściągać go na siłę, bowiem wówczas można uszkodzić paznokcie. Jeśli lakier nie odchodzi należy ponownie przyłożyć wacik z acetonem i zaczekać.

Czy po ściągnięciu hybryd można robić kolejny manicure? Jak najbardziej, nie ma ku temu przeciwwskazań, chyba że zauważymy na dłoniach uczulenie bądź zaczerwienienie. Jeśli mamy naprawdę słabe i delikatne paznokcie, wówczas możemy sięgnąć po bazę z witaminami czy składnikami, które odżywią, zregenerują i jednocześnie wzmocnią płytkę. 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najmodniejsze kozaki jesień 2022

Jesień w pełni, a Ty wciąż nie wiesz, jakie buty nosić w tym sezonie? Przybywamy z pomocą! Sprawdź, jakie...