• 13 lipca 2024

Poczekalnia fryzjerska AYALA - jak ją zaaranżować?

salon fryzjerski

Salonów fryzjerskich jest w tej chwili naprawdę bardzo dużo. Chociaż klientów również jest dużo, ich liczba jest jednak ograniczona - trzeba zatem postarać się, żeby ich do siebie przyciągnąć i zatrzymać. Oczywiście, przede wszystkim można to osiągnąć dzięki umiejętnościom personelu - dobrzy fryzjerzy zawsze znajdą klientów, ponieważ będą oni przekazywać sobie nawzajem informacje o solidnej obsłudze.

"Liczy się jednak również wygląd wnętrza i wygoda klientów - nie tylko gdy już siedzą na fotelu, lecz również kiedy oczekują na swoją kolej. Poczekalnia fryzjerska może być utrzymana w różnym stylu - powinna jednak być odpowiednio zaaranżowana, żeby wszystko wyglądało możliwie jak najlepiej i żeby zapewniało klientom i klientkom stosowny komfort" - podkreśla pracownik firmy AYALA

Poczekalnia fryzjerska - co powinno się w niej znaleźć?

Najważniejszym punktem poczekalni fryzjerskiej jest oczywiście wygodna sofa lub krzesła, gdzie wygodnie można oczekiwać na swoją kolej. Niekoniecznie miejsce przeznaczone na poczekalnię musi być oddzielone od reszty salonu. Zwykle jest raczej połączone, dzięki czemu oczekujący mogą przyglądać się ścinaniu czy farbowaniu włosów innych osób i tym samym wiedzą jak postępują prace, ile mniej więcej będą musieli czekać oraz czasami mogą uzyskać jakąś inspirację (chcę kolor jak u tej pani itp.). Takie rozwiązanie zapewnia stały kontakt z fryzjerem i jednocześnie sprawia, że na kanapce czy w fotelach mogą czekać również te osoby, które są w trakcie wykonywania jakichś zabiegów - na przykład czekają na spłukanie farby. 

W poczekalni powinny się znaleźć również wieszaki, na których można powiesić okrycia oraz torebki. Dobrze również, żeby umieścić w tej przestrzeni jakiś stół - na nim będzie można rozłożyć gazety do przeglądania w wolnym czasie i ustawiać filiżanki z kawą czy herbatą, które coraz częściej oferowane są w dobrych salonach fryzjerskich. 

poczekalnia fryzjerska

Poczekalnia fryzjerska - jaki styl najlepszy?

Poczekalnia powinna pasować stylem do reszty otoczenia - z jednej strony powinien to być oddzielony wizualnie teren, ale jednak pasujący do reszty. Inaczej uzyskamy jedynie wrażenie chaosu, a to nigdy nie będzie dobre dla danego salonu fryzjerskiego. Będzie gryzło w oczy nie tylko klientów, ale nawet i sam personel. 

Najwięcej wnętrz aranżuje się w tej chwili w stylu nowoczesnym. Współcześni klienci poszukują osób, które znają się na obowiązujących trendach i na bieżąco poszerzają swoją wiedzę. Nowoczesne wnętrze wskazuje na to, że w salonie pracują nowocześni fryzjerzy - i można oddać swoje włosy w ich ręce bez obaw. Najlepiej więc, by poczekalnia fryzjerska również była zaaranżowana w stylu nowoczesnym. Główny mebel może mieć stonowany lub bardziej wyrazisty kolor, ale zawsze musi być wygodny. Forma nie może przeważać nas komfortem siedzenia. Można też oddzielić tę część umieszczając na ścianie przy kanapie inną barwę niż w reszcie pomieszczenia. Kolor ten jednak musi ładnie komponować się z resztą. 

Bogatą ofertę poczekalni fryzjerskich posiada w swoim dorobku firma AYALA (wszystkie dostępne na stronie http://ayala.com.pl/produkty/poczekalnie/). Bogate doświadczenie w połączeniu z pasją dało efekty w postaci setek świetnych realizacji. Sami przedstawiciele firmy niezwykle entuzjastycznie podchodzą do swojej pracy i podkreślają: "My znamy się najlepiej na jakości i stylu wykonania mebli fryzjerskich, Klient najlepiej wie czego potrzebuje w salonie, a więc Create it!" 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Najlepsze książki fantasy

Literatura fantasy od zawsze fascynowała czytelników swoją złożonością, bogactwem wyobraźni i epicką...

Nowoczesne i stylowe fryzury fade

W dzisiejszym artykule zanurzymy się w fascynujący świat fryzur fade. Ta niezwykle stylowa i nowoczesna fryzura...