• 13 lipca 2024

Okulary do komputera

Wbrew pozorom o odpowiednią ochronę oczu powinny zadbać nie tylko osoby posiadające wadę wzroku, ale również osoby nie mające z tym problemu. Kilkugodzinna praca przy komputerze to niezwykły wysiłek dla każdych oczu, bez względu na ich kondycję. Pomimo przerw i specjalnych filtrów, może nie udać się uchronić oczu przed negatywnym działaniem światła emitowanego przez monitor. W związku z tym zalecane są specjalne okulary do komputera, zwłaszcza osobom korzystającym z niego długi czas.

Jak powinny wyglądać okulary do komputera?

Okulary do komputera dla osób bez wady wzroku lub posiadających problemy z odpowiednią ostrością widzenia, powinny być wyposażone w szkła, które  pokryte są specjalną powłoką podnoszącą jakość widzenia, a także komfort użytkowania. Możemy zdecydować się na okulary do komputera antyrefleksyjne, ale warto pamiętać, że ta powłoka występuje w kilku rodzajach: AR, hydrofobową lub oleofobową. Powłoka AR pozwala na wyeliminowanie refleksów świetlnych, które pojawiają się po obu stronach soczewki. Jest to niezwykle ważne, gdyż refleksy te wpływają na ograniczenie czystości widzenia, rozpraszają uwagę, a także podrażniają oczy. Dostępne są w AVM Lenses oraz salonach optycznych.

Okulary do komputera - czy pomagają?

Wiele osób zadaje sobie pytanie co dają okulary do komputera antyrefleksyjne, gdyż nie zdają sobie sprawy z tego, jak niezwykle ważna jest ochrona oczu podczas kilkugodzinnego patrzenia w ekran monitora. Okulary do komputera są wskazane nawet dla zdrowych oczu. Soczewki z antyrefleksem, czyli AR, wpływają na poprawę kontrastu widzenia. Sztuczne oświetlenie w pomieszczeniach powoduje, że oczy stają się zmęczone, a dzięki specjalnej powłoce na szkłach jesteśmy stanie temu zapobiec, a także chronić wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania elektromagnetycznego. Powłoka AR wygasza odbicia powstające na powierzchni szkieł okularowych. W wyniku tego zwiększa się bezpieczeństwo podczas prowadzenia auta, gdyż światła samochodów jadących z naprzeciwka nas nie oślepiają. W salonach optycznych możemy dostać soczewki okularowe z antyrefleksem najnowszej generacji, które posiadają aż szesnaście warstw uszlachetniających, do których zaliczamy m.in. dwustronne utwardzenie lakierowe, warstwę superhydrofobową, a także oleofobową i antystatyczną.

Wybór odpowiednich okularów

Okulary do komputera i na co dzień powinny być wyposażone w powłokę antyrefleksyjną, której celem jest odbijanie światła emitowanego przez ekran monitora. Antyrefleksy w okularach mogą być stosowane nie tylko podczas użytkowania komputera, ale także w okularach na co dzień. Okulary do komputera mogą być finansowane przez pracodawcę, w związku z tym można pokusić się o zakup okularów, w których użyto najnowocześniejsze technologie. W takim przypadku można pomyśleć o zakupie soczewek okularowych z powłoką Blue Resistant. Powłoka ta chroni oczy przed szkodliwym działaniem światła niebieskofioletowego. Powłoka Blue Resistant to idealne rozwiązanie dla osób spędzających sporo czasu przy ekranie monitora. Okulary do komputera AVM Lenses wyposażone w to nowoczesne rozwiązanie, posiadają charakterystyczną niebieską poświatę, która może być zauważona przez osoby, które patrzą na nas z boku. Taki efekt nie wpływa w negatywnym stopniu na komfort użytkowania. Za to skutecznie eliminuje uczucie zmęczenia oczu, dzięki czemu możemy dłużej pracować przy komputerze, nie ryzykując przy tym pogorszeniem się wady wzroku.  

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...