• 13 lipca 2024

Kolekcjonerskie nasiona konopi

nasiona konopi

W Polsce posiadanie lub uprawianie konopi bez pozwolenia jest zabronione, a poglądy na temat tej rośliny bardzo podzielone. Jedni traktują ją jako środek psychotyczny, inni jako nadzieję dla chorych na padaczkę i stwardnienie rozsiane. Coraz większa liczba osób zaczyna uświadamiać sobie korzystne właściwości konopi i ich szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, odzieżowym i kosmetycznym.

Od niedawna dozwolone jest również posiadanie leczniczych konopi na własny użytek. Mogą je w formie marihuany medycznej używać osoby chore, którym lekarz wystawi odpowiednią receptę. Prawo jednak surowo każe osoby rozprowadzające lub zażywające konopie, w których zawartość THC przekracza ustaloną normę 0,2%. Dotyczy to suszu we wszystkich jego odmianach, oprócz jednej - nasiona są legalne.

Kolekcjonerskie nasiona konopi a prawo polskie

Posiadanie nasion konopi jest w Polsce, tak jak większości krajów Unii Europejskiej, całkowicie legalne. Niezgodne z prawem jest natomiast ich kiełkowanie i hodowla. Dzieje się tak dlatego, że konopie w formie nasion nie posiadają substancji powodujących w organizmie ludzkim odurzenie. W Polsce można legalnie i bez żadnych obaw:

●       kupować nasiona rozmaitych nasion marihuany,

●       sprzedawać je,

●       kolekcjonować dowolną ich ilość,

●       wymieniać się nimi z innymi kolekcjonerami,

●       nasiona spożywać.

nasiona marihuany

Nasiona konopi - kolekcjonerskie hobby

Kontrowersje związane z marihuaną i podzielone opinie na jej temat spowodowały, że coraz więcej osób zaczęło interesować się tą znaną ludzkości od 5 000 lat rośliną. Z roku na rok rośnie liczba kolekcjonerów nasion, posiadających w swoich domach coraz bardziej okazałe zbiory. Jak grzyby po deszcz powstają fora zrzeszające zwolenników zielonego hobby. W niemal każdym większym mieście znaleźć można sklep stacjonarny oferujący nasiona w ilości od kilku do kilkuset sztuk. W sieci internetowej jest już również spora konkurencja. Sprzedawcy oferują kilkadziesiąt odmian zalążków konopnych z różnych stron świata, a na podstawie historii i szczególnych cech określonych gatunków, tworzone są nawet rankingi.

Konopie na topie

Jeśli normalnym jest zbieractwo starych monet, znaczków pocztowych czy pudełek od zapałek, to dlaczego miałoby dziwić gromadzenie nasion konopi? Podobnie jak w przypadku przedmiotów kolekcjonerskich z dziedziny numizmatyki czy filatelistyki, tak i w świecie kolekcji nasion są odmiany lepsze oraz gorsze. W roku 2016 opracowano nawet ranking, z przedstawieniem najbardziej popularnych rodzajów nasion wśród amatorów konopnej kolekcji. Są to między innymi gatunki o oryginalnych nazwach takich jak: Pineapple Kush, Amnesia Haze, Shining Silver Haze, Medical Mass czy Speedy Chile.

Nasiona konopi nie są narkotykiem

W ramach podsumowania warto jeszcze raz zaznaczyć, że nasiona same w sobie nie są narkotykiem. Nie są również prekursorem, co znaczy, że nie dotyczą ich szczególne zasady posiadania lub handlu. Co innego, jeżeli z ziarna coś wykiełkuje albo niechcący wypuści listki. Wtedy w świetle artykułu 45/§3 i §4 z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 roku ( z późniejszymi zmianami), niewinne ziarno staje się środkiem psychotropowym.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Psychoterapia online dla DDA

Osoby z syndromem DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, to znaczy odsetek pacjentów zgłaszających się pomoc...